احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک

احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک
بازدید 105 زمان 2017/08/28 کد خبر 10054

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه اولین همایش ملی فناوری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه اولین همایش ملی فناوری کوانتومی که صبح امروز در سازمان انرژی اتمی برگزار شد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شاهد برگزاری اولین همایش در کشور هستیم گفت: این فناوری قرن ٢١ است و با توجه به این فناوری قرن ٢١ شکل می‌گیرد.

وی افزود: فناوری کوانتومی دگرگونی عجیبی را در علم و صنعت بوجود خواهد آورد. ما یک پژوهشکده دایر کرده‌ایم بنام پژوهشکده فوتونیک و فناوری کوانتومی؛ برای ورود به این عرصه اولین قدم این است که در هم تنیدگی فوتونوها را ایجاد کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: یکسال است که در این زمینه کار می‌کنیم. مدتی است که با وزارت علوم همکاری می‌کنیم برای تدوین درس مقطع ارشد در این رشته تا دانشجویانی را در این رشته که فناوری کوانتوم است تربیت کنیم.

صالحی ادامه داد: امیدواریم طی یکسال، با تامین تجهیزات بتوانیم آزمایش کوانتومی را داشته باشیم.

وی افزود: قرار شد ایران از باشگاه «یورو اتم» که در این حوزه نیز مشغول است استفاده کند و صحبت‌هایی شده است.

صالحی در خصوص اقدامات امریکا علیه برجام گفت: تلاش می کنند در راه برجام خدشه وارد کنند اما هیئت نظارت بر برجام اقدامات طرف مقابل را رصد می‌کند که با موضع‌گیری‌های سیاسی که برای استفاده داخلی است. آمریکا دچار سردرگمی در استراتژی سیاسی است و برای اولین بار است که این به‌هم‌ریختگی سیاسی را می‌بینیم و برخی کشورهای منطقه هم این آشفتگی داخلی آمریکا را تشدید می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران هم با تمامی ملاحظات و با درایت واکنش نشان خواهد داد و حتما مطالعه شده و بررسی شده است و برای تمامی سناریوهای ممکن پیش‌بینی‌های لازم را داریم و امیدواریم سر عقل بیایند. اهل فن می‌دانند که در برجام چه گذشته که آن‌ها می‌خواهند دوباره مذاکره کنند.

وی در خصوص برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در حاشیه اجلاس سازمان ملل در نیویورک گفت احساسم این است که آقای ظریف در این خصوص اقدام خواهد کرد. ما به پیگیری مستمر دوستانمان در وزارت خارجه اطمینان داریم و نگران نیستیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات