حفظ قدرت بازدارندگی نظام منوط به تقویت فرهنگ شهادت طلبی است

حفظ قدرت بازدارندگی نظام منوط به تقویت فرهنگ شهادت طلبی است
بازدید 105 زمان 2017/08/28 کد خبر 10060

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آیت الله محمدنقی لطفی در مراسم تشییع پیکر پنج تن از شهدای گمنام …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، آیت الله محمدنقی لطفی در مراسم تشییع پیکر پنج تن از شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در شهر ایلام اظهار داشت: نظام استکبار به سرکردگی آمریکای جهانخوار امروز در اقصی نقاط عالم دست به تجاوزگری و سلطه افکنی می کند و با توجه به اینکه در اکثر کشورهای ستمدیده حاکمان نمایندگان واقعی مردم نیستند در مقابل این زورگویی ها ایستادگی نمی کنند.

وی یادآور شد: اما با توجه به اینکه کارگزاران نظام در جمهوری اسلامی از بطن مردم انتخاب شده و پیوستگی و اتحاد جدایی ناپذیری میان مردم و مسئولان برقرار است ، در سایه این اتحاد و همدلی تاکنون کوچکترین گزندی این نظام را تهدید نکرده است.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: این صلابت و اقتدار در سایه روحیه الهی و مکتبی عموم مردم که نشات گرفته از سیره ائمه معصومین و خاندان عصمت و طهارت (ع) است، حاصل شده است.

لطفی اضافه کرد: دشمن با اشکال مختلف و انواع تهاجم از نظامی تا فرهنگی و تبلیغاتی در تلاش است این روحیه را از بین ببرد ولی آنها غافل از این هستند که بدانند این روحیه در این ملت بزرگ ریشه دوانده و آنها را در رسیدن به این هدف خود ناکام خواهند گذاشت.

وی با تمجید از نقش مردم ایلام در دوران دفاع مقدس گفت: یکی از راه های مهم ماندگاری دستاوردهای انقلاب و نظام و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی و مدافع حرم، حفظ همین روحیه و فرهنگ شهادت طلبی، ایثار و از جان گذشتگی و ماندگاری آن است.

امام جمعه ایلام یادآور شد: حضور اقشار مختلف مردم در آئین تشییع پیکر پاک شهدا در واقع تجدید عهد و پیمان با آرمان های شهیدان ، امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب است و پیچیدن عطر معطر شهدا باعث می شود که با فاصله گرفتن از دنیای فانی از پیام شهدا غافل نشویم.

مردم استان ایلام در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید ، ۱۲ هزار جانباز و بیش از ۳۰۰ آزاده تقدیم آرمان های انقلاب کرده اند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه حفظ قدرت بازدارندگی نظام منوط به تقویت فرهنگ شهادت طلبی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات