ربات‌سازها درباره خطر هشدار نمی‌دهند

ربات‌سازها درباره خطر هشدار نمی‌دهند
بازدید 91 زمان 2017/08/29 کد خبر 10098

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نقل از رویترز، مؤسسه Apa که کارش نظارت بر امنیت سایبری‌ است …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به نقل از رویترز، مؤسسه Apa که کارش نظارت بر امنیت سایبری‌ است و متشکل از هکرهای کلاه‌سفید است، اعلام کرده که از صدها مورد رخنه امنیتی که به شرکت‌های ربات‌سازی اعلام شده، فقط شش مورد پاسخ تماس آنها را داده‌اند و فقط یکی از شرکت‌ها تعدادی از رخنه‌ها را تا حدودی رفع کرده است.

در میان پاسخ‌های رسیده، عجیب‌ترین پاسخ مربوط به شرکت‌هایی‌ است که ادعا کرده‌اند که ربات‌هایشان در دسترس نیستند تا رخنه‌ها و اشکالات امنیتی رفع شود.

مساله امنیت سایبری در ربات‌های خانگی و صنعتی مانند ربات‌های نظامی مساله‌ای مهم و مربوط به مرگ و زندگی کاربران و افراد نزدیک به این وسایل است چراکه در چندین حوزه می‌توان در کار این آدمک‌های ماشینی اختلال ایجاد کرد.

اختلال در راه‌اندازی، ایجاد دسترسی عمومی به امکانات ربات، جاسوسی از طریق ربات و حتی کارکرد خارج از کنترل و رفتارهای وحشیانه، برخی از نتایج هک شدن ربات‌ها هستند.

اگرچه تاکنون گزارشی رباره هک شدن ربات‌ها به‌ صورت رسمی منتشر نشده و مشکلات عمومی قابل توجهی به‌ وجود نیامده است، نگرانی از گسترش استفاده از ربات‌ها در شرایطی که سازندگان علاقه‌ای به اعلام یا رفع مشکلات امنیتی ندارند، رو به افزایش است و اگر خودروهای رباتیک خودران به وسایل روزمره زندگی افزوده شوند، این خطر می‌تواند جان شهروندان زیادی را تهدید کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ربات‌سازها درباره خطر هشدار نمی‌دهند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات