سرنوشت برجام در صورت خروج آمریکا چه می‎شود؟

سرنوشت برجام در صورت خروج آمریکا چه می‎شود؟
بازدید 103 زمان 2017/08/29 کد خبر 10142

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، معاون وزیر خارجه روسیه بار دیگر هشدار داد که روسیه مخالف هرگونه تغییری …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، معاون وزیر خارجه روسیه بار دیگر هشدار داد که روسیه مخالف هرگونه تغییری در مفاد توافق هسته‌ای با ایران است .

سرگئی ریاباکوف در شصت و دومین نشست «علم در خدمت صلح، خلع سلاح و امنیت بین‌المللی و همکاری علمی» با بیان اینکه مسکو همه طرف‎های برجام را دعوت می‌کند تا از هرگونه اقدام یک‌طرفه‌ای در چارچوب برجام خودداری کنند افزود: ما قویا مخالف هر گونه وقفه یا تغییر در متن توافق هسته‌ای هستیم.

وی با اشاره به اینکه موضع آمریکا نسبت به توافق هسته‌ای با ایران شک‌‌وتردید را در خصوص توانایی واشنگتن برای اجرای برجام افزایش می‌دهد تصریح کرد: روسیه به وضوح درک نادرست و عدم اطمینان آمریکا به اجرای برجام را مشاهده می‌کند و اعتقاد دارد که همه اقدامات آمریکا نه‌ تنها روح برجام بلکه مفاد برجام را نیز نقض می‌کند.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین افزود: متأسفانه تحریمهای علیه ایران همچنان پابرجاست و ما عمیقا نگرانی‌های دوستان ایرانی‌مان را درک می‌کنیم که اعلام می‌کنند که روند مراوده کشورهای تجاری با ایران با چه کُندی به پیش می‌رود.

ریاباکوف در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه خروج یک‌جانبه از این توافق آسان نخواهد بود اطمینان داد که درصورتی که تصمیم آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای جدی باشد اتحادیه اروپا این توانایی را دارد تا این مسئله را مدیریت کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سرنوشت برجام در صورت خروج آمریکا چه می‎شود؟

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات