کناره‌گیری واشنگتن از برجام یک «اشتباه بسیار بزرگ» است/لغو برجام به شرکت‌های آمریکایی لطمه می زند

کناره‌گیری واشنگتن از برجام یک «اشتباه بسیار بزرگ» است/لغو برجام به شرکت‌های آمریکایی لطمه می زند
بازدید 100 زمان 2017/08/29 کد خبر 10147

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یکی از مقامات سابق دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرده …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، یکی از مقامات سابق دولت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام کرده است که کناره گیری آمریکا از توافق ۲۰۱۵ ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) یک اشتباه بزرگ است.

رابرت هورماتس قائم مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در امور رشد اقتصادی، انرژی و محیط زیست که در دوران ریاست جمهوری اوباما فعالیت داشت، در مصاحبه اخیر خود با شینهوا تصریح کرد: کناره گیری از برجام یک اشتباه بسیار بزرگ است زیرا شواهدی مبنی بر این وجود ندارد که ایران در حال نقض برجام است .

نشریه فری پرس ژورنال گزارش کرد، هورماتس که همچنین معاون رئیس انجمن کیسینجر در نیویورک است، تصریح کرد: اگر واشنگتن علیرغم آنکه هیچ شواهدی از نقض برجام توسط ایران وجود ندارد، از توافق هسته ای کناره گیری کند، آمریکا از سوی همپیمانان خود منزوی می شود….شرکت های آمریکایی آسیب می بینند….به نفوذ آمریکا در منطقه نیز خدشه وارد می شود .

وی در ادامه اینگونه گفت: اگر (به دنبال کناره گیری واشنگتن از برجام) ایران برنامه هسته ای خود را از سربگیرد، چه رخ خواهد داد و این مسئله آنها را به سمت ساخت یک سلاح هسته ای سوق می دهد. از نظر من، این خطای محاسباتی و قضاوت اشتباه واشنگتن است که بخواهد چنین کاری را انجام دهد (از برجام کناره گیری کند) .

ترامپ در حین مبارزات انتخاباتی خود، برجام را یک توافق فاجعه بار توصیف کرد و اخیراً به بهانه برنامه موشکی ایران، تحریم هایی را علیه تهران به امضا درآورده است.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز اخیراً در سخنرانی خود در مجلس شورای اسلامی هشدار داد که اگر تحریم های آمریکا علیه ایران گسترش یابد، تهران قادر است ظرف چند ساعت از برجام خارج شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کناره‌گیری واشنگتن از برجام یک «اشتباه بسیار بزرگ» است/لغو برجام به شرکت‌های آمریکایی لطمه می زند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات