مکرون: هیچ جایگزینی برای توافق هسته ای با ایران وجود ندارد

مکرون: هیچ جایگزینی برای توافق هسته ای با ایران وجود ندارد
بازدید 110 زمان 2017/08/30 کد خبر 10175

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امانوئل مکرون در جمع ۲۰۰ تن از سفرای این کشور که در آن …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امانوئل مکرون در جمع ۲۰۰ تن از سفرای این کشور که در آن چارچوب سیاست خارجی فرانسه را ترسیم می کرد ، گفت: فرانسه آماده انجام ابتکار عمل جدیدی برای بازگرداندن پیونگ یانگ به میز مذاکره به منظور پرهیز از هرگونه گسترش ابعاد تهدید موشک بالستیک است.

وی افزود: ما شاهد افزایش تهدید موشکی بالستیک هستیم که این موضوع برای اروپا نیز خطرناک است.

رئیس جمهوری فرانسه در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فلسطین گفت: دبیرکل سازمان ملل به تازگی از این منطقه دیدن کرده وفرانسه باید بر تلاش ها به منظور تشکیل دو دولت فلسطین و اسرائیل که بطور مسالمت آمیز درکنار هم باشند، بیافزاید و لابی گری دراین زمینه صورت دهد. تا دو طرف در کنار یکدیگر با مرزهای شناخته شده به سر برند و بیت المقدس به عنوان پایتخت هردو دولت باشد.

رییس جمهوری فرانسه از حضور گروه تماس سوریه در مجمح عمومی ملل متحد در اجلاس آینده درنیویورک خبر داد و گفت: مبارزه با تروریسم داعش اولویت سیاست خارجی دولت فرانسه می باشد. 

مکرون گفت: بازیگران اصلی در بحران سوریه در اجلاس سالانه مجمع عمومی شرکت خواهند کرد. او توضیح زیادی در این خصوص نداد. 

وی گفت: همکاری با روسیه نتایج ملموسی برای جلوگیری از حمله های شیمیایی در سوریه داشته است. 

دهها نفر در سال گذشته بر اثر حمله گاز سارین در مناطق جنگی بین نیروهای دولتی سوریه و داعش کشته شدند و دولت سوریه اعلام کرد: تروریست های داعش دست به حمله شیمیایی با گاز سارین زده اند. 

ازسوی دیگر، مکرون گفت: اتحادیه اروپا نباید تحت الشعاع خارج شدن بریتانیا از این اتحادیه قرار گیرد وکشورهای عضو این اتحادیه باید برنامه های سیاست یکپارچگی اقتصادی و پولی را با کنار گذاشتن بریتانیا مورد بررسی قرار دهد. 

مکرون گفت: مساله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نباید انرژی ما را به خود مصروف کند.ترجیح می دهم به جای مشغول کردن فکر خود به گذشته، به ساختن اینده بپردازم. 

رییس جمهور فرانسه گفت: پس از انتخابات آلمان در ماه آینده، ابتکار های زیادی برای آینده اتحادیه اروپا بررسی خواهد شد. 

مکرون گفت او برای کمک به روند صلح خاورمیانه و راه حل دو دولت برای برقراری صلح میان فلسطین و اسراییل به خاور میانه سفر خواهد کرد و با مقام های فلسطینی و اسراییلی دیدار خواهد نمود. 

‘ ما به تلاش های خود با سازمان ملل برای برقراری صلح بین فلسطین و اسراییل ادامه خواهیم داد. دو کشور فلسطین و اسراییل باید در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند و جامعه بین المللی پایتخت های این دو کشور را به رسمیت بشناسند.’ 

رییس جمهور فرانسه گفت: علاوه بر سرزمینهای فلسطین و اسراییل، از لبنان و اردن نیز دیدن خواهد کرد. 

مکرون نسبت به نا آرامی در ونزوئلا اظهار نگرانی کرده و گفت: فرانسه امادگی دارد برای برقراری آرامش در این کشور با کشورهای منطقه همکاری کند. 

مکرون دولت ونزوئلا را حکومت دیکتاتوری خوانده و گفت می خواهد از این اشوب جان سالم به در ببرد. 

مکرون اظهار داشت: فرانسه راه سختگیرانه ای در برابرسیاست های کره شمالی اتخاذ کرده و مخالفت خود را از سیاست های غیر مسئولانه پوینگ یانگ و پرتاپ موشک های بالستیک اعلام کرد. 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مکرون: هیچ جایگزینی برای توافق هسته ای با ایران وجود ندارد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات