همکاری شش بانک بزرگ جهان برای ابداع سیستم جدید امنیت سایبری

همکاری شش بانک بزرگ جهان برای ابداع سیستم جدید امنیت سایبری
بازدید 87 زمان 2017/09/03 کد خبر 10282

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امروزه ایمن سازی تبادلات مالی اینترنتی صورت گرفته توسط بانک ها یک دغدغه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امروزه ایمن سازی تبادلات مالی اینترنتی صورت گرفته توسط بانک ها یک دغدغه جدی محسوب می شود و این موسسات مالی تلاش می کنند بدون کاسته شدن از سرعت فرایندهای یاد شده ایمنی آنها را برقرار سازند.

شش بانک بزرگ در جهان تصمیم گرفته اند برای کسب اطمینان از حفظ روندهای امنیتی در حوزه بانکداری و بانکداری الکترونیک از شیوه های رمزگذاری داده جدیدتری استفاده کنند.

یکی از ابتکارعمل های صورت گرفته در این زمینه استفاده از سکه دیجیتال نام دارد. اولین بار ایده استفاده از این سکه ها در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت خدمات مالی یو بی اس مطرح شد. هدف از این کار مقابله با پولشویی و شفاف سازی تبادلات مالی در سراسر جهان بود و حالا بانک های Barclays، Credit Suisse، Canadian Imperial Bank of Commerce، HSBC، MUFG و  State Street برای استفاده از سکه دیجیتال به UBS،  BNY Mellonو چند بانک دیگر پیوسته اند.

قرار است استفاده از این شیوه رمزگذاری شده تبادل مالی بعد از مذاکره با بانک های مرکزی محل فعالیت آنها از سال ۲۰۱۸ آغاز شود. استفاده از این فرایند ردگیری دقیق تبادلات مالی را نیز ممکن می کند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه همکاری شش بانک بزرگ جهان برای ابداع سیستم جدید امنیت سایبری

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات