محمد بن سلمان بزودی پادشاه عربستان می‎شود

محمد بن سلمان بزودی پادشاه عربستان می‎شود
بازدید 103 زمان 2017/09/04 کد خبر 10296

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه فلسطینی المنار نوشت: ده‎ها نفر از شاهزادگان سعودی به دستور محمد بن …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، پایگاه فلسطینی المنار نوشت: ده‎ها نفر از شاهزادگان سعودی به دستور محمد بن سلمان تحت بازداشت خانگی قرار گرفته و ارتباط آنها با جهان خارج قطع شده است.

به نوشته این پایگاه اکنون بیش از ۶۰ تن از افسران سعودی در چارچوب عملیات پاکسازی ولیعهد عربستان در بازداشتگاهی در ۲۰ کیلومتری ریاض قرار دارند.

المنار به نقل از منابع آگاه می‎نویسد: محمد بن سلمان کادری از موافقان و حامیان خود را تشکیل داده که در حال فراهم کردن تمهیدات مراسم انتصاب به عنوان پادشاه عربستان و جانشینی سلمان بن عبدالعزیز که قرار است به دلیل وخامت اوضاع جسمانی از قدرت کنار برود، هستند.

این منابع با اشاره به اینکه سلمان بن عبدالعزیز تمایل دارد فرزند خود را پیش از مرگش به عنوان پادشاه منصوب کرده و در مراسم انتصاب شرکت کند می‎افزایند: قرار است از شماری از رهبران جهان برای حضور در مراسم انتصاب پادشاه جدید دعوت به عمل آید چرا که این اقدام به منظور مقابله با افراد ناراضی از این انتصاب صورت می‎گیرد.

منابع آگاه در پایان با بیان اینکه ولیعهد عربستان دستور تشدید حفاظت از موسسات و نهادهای عمومی و همچنین مراقبت از شاهزادگان را صادر کرده است اظهار داشتند: این نظارت‎ها بیشتر برای فرزندان عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق این کشور اعمال می‎شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه محمد بن سلمان بزودی پادشاه عربستان می‎شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات