مراکز نظامی هیچگونه ارتباطی با برجام ندارند/ممکن است افرادی در قالب بازرسان آژانس به دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی کشورمان باشند

مراکز نظامی هیچگونه ارتباطی با برجام ندارند/ممکن است افرادی در قالب بازرسان آژانس به دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی کشورمان باشند
بازدید 127 زمان 2017/09/04 کد خبر 10311

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر نماینده آمریکا در سازمان ملل، گفت: مشکل اساسی تیم کاری رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، این است که نسبت به بسیاری از مسائل جهانی و از جمله برجام، بیگانه و بی‌اطلاع هستند.

وی افزود: همه راه‌های نظارتی در ارتباط با مراکز هسته‌ای ایران کاملا روشن و احصاء شده است و بر اساس توافق تنظیم شده بازرسان آژانس تاکنون بازدیدهایی را از مراکز هسته‌ای ایران داشته‌اند و در تمامی گزارش‌های آژانس نیز ما شاهد درج این عبارت بوده‌ایم که ایران هیچ تخلفی از ضوابط آژانس نداشته و بسیار دقیق عمل کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:‌ آمریکایی‌ها چون احساس می‌کنند به دلیل عدم ارتباط با ایران در عرصه اجرای برجام، بازنده هستند و در کنار حضور بسیاری از کشورها در عرصه اقتصادی ایران آنها سهمی را برای خود تعریف شده نمی‌بینند که حضور داشته باشند به دنبال بر هم زدن صحنه اجرایی برجام و رفع تحریم‌ها و ایجاد خلل در این زمینه هستند.

بروجردی اضافه کرد: به همین جهت آمریکایی‌ها مرتب به دنبال بهانه‌جویی هستند و فشارهایی را به مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد می‌کنند.

وی افزود: مراکز نظامی ما ساختار خاص خود را دارد و هیچ گونه ارتباطی با مسائل هسته‌ای و برجام ندارد و هر گونه اجازه برای بازدید از مراکز نظامی منوط به تصمیم شورای عالی امنیت ملی است. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: ایران تنها کشوری است که علاوه بر تعهد در عهدنامه NPT از یک پشتوانه عظیم به نام فتوای مقام معظم رهبری در تحریم سلاح هسته‌ای برخوردار است.

بروجردی تاکید کرد: ممکن است افراد بیگانه که در قالب بازرسان آژانس به دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی و توانمندی‌های ما در عرصه غیر هسته‌ای باشند و بخواهند اطلاعاتی را در این مورد کسب کنند و طبیعی است چنین اقدامی مجاز نخواهد بود.

وی در پایان افزود:‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طبق روال و در قالب کمیته هسته‌ای خود بازدید از مراکز هسته‌ای و رصد مراحل اجرایی برجام را انجام می‌دهد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مراکز نظامی هیچگونه ارتباطی با برجام ندارند/ممکن است افرادی در قالب بازرسان آژانس به دنبال دسترسی به اطلاعات نظامی کشورمان باشند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات