نیروگاه C.H.P 5.4 مگاواتی انگوت افتتاح شد

نیروگاه C.H.P 5.4 مگاواتی انگوت افتتاح شد
بازدید 153 زمان 2017/09/08 کد خبر 10389

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت ۵٫۴ دهم مگاواتی شهید مرحمت بالازاده …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، این نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت ۵٫۴ دهم مگاواتی شهید مرحمت بالازاده بخش انگوت است که با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی و در مدت یک سال اجرا شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری انرژی فروزان قائم این طرح را با هزینه بخش خصوصی و بدون استفاده از تسهیلات ملی و دولتی اجرا، طراحی، افتتاح و وارد مدار کرده است.

مدیر اجرای پروژه نیروگاه C.H.P 5.4 مگاواتی انگوت در مراسم افتتاح این طرح اظهار کرد:‌ این نیروگاه دارای مزایای بسیاری برای منطقه است و از آنجایی که برق منطقه از ۱۷۰ ولت تجاوز نمی‌کرد، با افتتاح نیروگاه پراکنده همزمان برق و حرارت C.H.P توانستیم این رقم را به ۲۱۵ ولت برسانیم که علاوه بر خدمت‌رسانی به مردم منطقه، در جلوگیری از ضرر و زیان و خسارت به ساکنان بخش انگوت و نواحی آن طرحی مؤثر بوده است.

مهندس سلطانی تأمین انرژی مصرفی برق منطقه و جبران افت ولتاژ، افزایش ضریب اطمینان و پایداری شبکه برق در منطقه با توجه به رشد مصرف برق و فاصله از زیرساخت اصلی برق پست ۶۳، کاهش تلفات انرژی در منطقه یا اصلاح پروفیل ولتاژ، مزایای تولید پراکنده و مزیت ویژه از نظر پدافند غیر عامل، استفاده از بخش بخار در تولید محصولات گلخانه‌ای با توجه به استعداد منطقه را از عمده مزایای پروژه نیروگاهی تولید پراکنده همزمان برق و حرارت C.H.P انگوت اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از بخش بخار و حرارت این نیروگاه در تولید محصولات گلخانه‌ای بسیار برای ما مهم است، تصریح کرد: امیدوارم با اختصاص زمینی مناسب در مقابل این نیروگاه ما بتوانیم به این کار نیز جامه عمل بپوشانیم و بتوانیم با احداث گلخانه‌ای مناسب محصولات منحصر به فرد منطقه را در آنجا پرورش دهیم.

مدیر اجرای پروژه نیروگاه C.H.P 5.4 مگاواتی انگوت افزود: احداث نیروگاه‌های تولید پراکنده از سال ۸۷ توسط دولت و در مجلس شورای اسلامی تصویب و به وزارت نیرو ابلاغ شد و سرمایه‌گذاران با ورود به این طرح توانستند نسبت به ایجاد چنین نیروگاه‌هایی اقدام کنند.

سلطانی بیان کرد: نیروگاه تولید پراکنده همزمان برق و حرارت انگوت نیز از سال ۹۴ فعالیت‌های مقدماتی خود را آغاز کرد که در نهایت در تیرماه سال ۹۵ با ورود دستگاه‌ها از کشور اتریش به طور رسمی و با هزینه بخش خصوصی اجرایی شده و بحمدالله امروز و در هفته دولت وارد مدار تولید شد.

وی با تقدیر از مهندس علیزاده مدیرعامل سابق شرکت توزیع برق استان اردبیل اضافه کرد: در اجرا و طراحی این نیروگاه مسؤولان استان اردبیل همت وافری از خود نشان دادند به طوریکه ما توانستیم با هزینه ۱۲ میلیارد تومانی این نیروگاه را افتتاح و در اختیار مردم منطقه قرار دهیم.

سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد:‌ ما برای اجرای این نیروگاه ریالی از اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی استفاده نکرده‌ایم و توانستیم با ایجاد آن برای ۱۲ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کنیم.

وی طرح‌های توسعه‌ای این نیروگاه را احداث گلخانه‌ اعلام کرد و گفت: در سالی که مزین به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، امیدوارم با تخصیص زمینی مناسب بتوانیم در بخش گلخانه‌ای نیز وارد عمل شویم.

سلطانی اظهار کرد: البته مذاکراتی با دانشگاه آزاد انجام شده که مکانی را در مجاورت این نیروگاه در اختیار ما قرار دهند.

وی تصریح کرد: قبل از شروع فعالیت نیروگاه C.H.P انگوت، ولتاژ برق برخی روستاها ۱۷۰ ولت بود که همین نوسانات سبب می‌شد مردم متضرر شوند اما با احداث این نیروگاه ما توانستیم میزان ولتاژ را به ۲۱۰ تا ۲۱۵ برسانیم که کیفیت برق تولیدی در این منطقه افزایش یافته است.

سلطانی همچنین یادآور شد: در شهرستان‌های مشگین‌شهر و بیله‌سوار نیز ما اقدام به مطالعه و طراحی چنین نیروگاه‌هایی کرده‌ایم که در پست برق نصرآباد مشگین‌شهر امسال قرار شده ۱۸٫۵ مگاوات تولید برق را اجرایی کنیم.

مدیر اجرای پروژه نیروگاه C.H.P 5.4 مگاواتی انگوت افزود: در نصرآباد مشگین‌شهر دو هزار متر مربع و با سرمایه‌گذاری تقریبی ۳۶ میلیارد تومان این طرح را اجرایی می‌کنیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نیروگاه C.H.P 5.4 مگاواتی انگوت افتتاح شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات