هکر‌ها با بلوتوث به دستگاه‌ها نفوذ می‌کنند

هکر‌ها با بلوتوث به دستگاه‌ها نفوذ می‌کنند
بازدید 76 زمان 2017/09/16 کد خبر 10600

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، طبق یک گزارش جدید چنانچه کاربران بلوتوث موبایل‌های خود را روشن نگه دارند …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، طبق یک گزارش جدید چنانچه کاربران بلوتوث موبایل‌های خود را روشن نگه دارند در برابر حمله ویروس‌هایی به نام Blue borne قرار خواهند گرفت. این ویروس از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل می‌شود.

هکر‌ها به وسیله این ویروس علاوه بر کنترل دستگاه‌های کاربران، به اطلاعات و شبکه‌های کاربر دسترسی می‌یابند. آن‌ها حتی می‌توانند طی ۱۰ ثانیه بدافزاری را به دستگاه‌ها منتقل کنند.

طبق گزارش Blue Borne تهدیدی جدی برای تمام دستگاه‌های موبایل، رایانه دسک تاپ و به طور کل دستگاه‌های هوشمند با سیستم‌های عامل اندروید، iOS و ویندوز است.

به گفته کارشناسان امنیت سایبری هکر‌ها می‌توانند به دستگاه‌های فرد متصل شده و بدافزار ارسال کنند. همچنین برخلاف حملات سایبری معمول در این روش نیازی به دانلود فایل ویروسی نیست.

در این حمله، نخست هکر‌ها دستگاه‌هایی را ردیابی می‌کنند که بلوتوث آن‌ها روشن است. سپس به آدرس کنترل آن (MAC address) دسترسی می‌یابند. با استفاده از این روش می‌توان سیستم عامل را تعیین کرده و بدافزار منطبق برآن را به کار گرفت.

این در حالی است که متاسفانه اقدامات امنیتی کنونی مانند مدیریت اطلاعات موبایل، دیوار‌های امنیتی و راه حل‌های مربوط به امنیت شبکه برای مقابله این ویروس طراحی نشده اند؛ بنابراین به گفته کارشناسان هم اکنون تنها راه مقابله با چنین ویروسی، خاموش کردن بلوتوث و استفاده از آن در زمان نیاز و کوتاه مدت است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه هکر‌ها با بلوتوث به دستگاه‌ها نفوذ می‌کنند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات