در چارچوب اجرای فعال سیاست پدافند غیرعامل، ظرفیت‌های تحقیقاتی و تولیدی در بخش دفاعی در پهنه‌ای به وسعت ایران اسلامی توزیع شده است

در چارچوب اجرای فعال سیاست پدافند غیرعامل، ظرفیت‌های تحقیقاتی و تولیدی در بخش دفاعی در پهنه‌ای به وسعت ایران اسلامی توزیع شده است
بازدید 76 زمان 2017/09/17 کد خبر 10624

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به برخی اظهارات مطرح‌شده مقامات خارجی در موضوع دسترسی به مراکز نظامی کشورمان در چارچوب توافق برجام گفت: جمهوری اسلامی ایران فعالیت اعلام‌نشده هسته‌ای در هیچ‌یک از نقاط جغرافیایی کشور نداشته و مطالب مطرح‌شده، فضاسازی رسانه‌های آمریکایی به‌منظور فرار به جلو و سر باز زدن از انجام تعهدات و وظایف انجام‌نشده از سوی این کشور است.

وی افزود: در هیچ یک از مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران فعالیت و یا حتی تحقیقات هسته‌ای وجود ندارد و بازدیدهای انجام‌شده از سوی آژانس طی سال‌های گذشته این مطلب را تأیید می‌کند.

نماینده مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: البته در مراکز نظامی، تحقیقات در خصوص سلاح‌های متعارف به‌ویژه در حوزه موشکی در جریان است که در چارچوب تولید قدرت دفاعی و ارتقاء بازدارندگی در برابر تهدیدات خارجی با قدرت ادامه خواهد یافت.

شمخانی گفت: در چارچوب اجرای فعال سیاست پدافند غیرعامل، مجموعه ظرفیت‌های تحقیقاتی و تولیدی متعارف در بخش دفاعی در پهنه‌ای به‌وسعت ایران اسلامی توزیع شده و به‌طور طبیعی مکشوف‌سازی این ظرفیت برای بیگانگان امکان‌پذیر نیست.

عضو هیئت نظارت بر اجرای برجام تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران صرفاً در چارچوب توافقات و دستورالعمل مشخص برجام رفتار کرده و هیچ تعهدی فراتر از آن را نمی‌پذیرد.

امیر دریابان شمخانی گفت: مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی با دلالی منافقین به‌واسطه توهمات خود و با هدف ایران‌هراسی فرضیاتی را بدون سند و دلیل علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان بیان می‌کنند که از گذشته نیز وجود داشته و تنها مصرف رسانه‌ای دارد.

وی افزود: هرگونه اظهار نظر در مورد تعهدات پذیرفته‌شده در قبال برجام می‌بایست از مجاری رسمی و مبتنی بر رویکردهای فنی و حقوقی و فارغ از نگاههای جانبدارانه، صرفاً در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بررسی شود.

شمخانی تأکید کرد: به‌طور قطع سایر ادعاهای خارج از این چارچوب ضمن آن‌که بی‌اهمیت است، الزامی در خصوص پاسخگویی به آن نیز وجود ندارد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در صورت ارائه مستندات کافی و قابل قبول، شیوه‌های فراوانی برای رفع ابهام در اختیار دارد و موضوع دسترسی به اماکن نظامی موضوعی غیرضرور و ملغی‌شده است.

شمخانی در پایان اظهار داشت: رفتار غیرسازنده و بهانه‌جویانه دولت ترامپ در قبال اجرای تعهدات خود در برجام که تلاشی فعال برای ضربه زدن به این توافق بین‌المللی است، ضمن مخدوش کردن بیش از پیش جایگاه این کشور در نظام بین‌الملل بدون شک چون گذشته با پاسخ متناسب از سوی جمهوری اسلامی ایران همراه خواهد بود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه در چارچوب اجرای فعال سیاست پدافند غیرعامل، ظرفیت‌های تحقیقاتی و تولیدی در بخش دفاعی در پهنه‌ای به وسعت ایران اسلامی توزیع شده است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات