کلینتون خواستار کمک ایران برای یافتن جاسوس مفقود سیا شد

کلینتون خواستار کمک ایران برای یافتن جاسوس مفقود سیا شد
بازدید 481 زمان 2016/10/02 کد خبر 1080

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و وزیر خارجه پیشین این کشور روز …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و وزیر خارجه پیشین این کشور روز جمعه ادعاها درباره نقش ایران در مفقود شدن «رابرت لوینسون»، از مأمورین اسبق سازمان «سیا» را تکرار کرد. واشنگتن قبلا ادعا کرده «لوینسون» سال ۱۳۸۵ در جزیره کیش ناپدید شده است. علی‌رغم این، خبرگزاری رویترز، دی‌ماه سال گذشته گزارش داد که مقام‌های آمریکایی معتقدند که «لوینسون» زنده نیست.
ایران همواره اعلام کرده که هیچ اطلاعی از این تبعه آمریکایی ندارد. اف‌بی‌آی در سال ۲۰۱۱ اعلام کرده بود اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد لوینسون در محلی در جنوب غرب آسیا احتمالا در پاکستان یا افغانستان نگه داشته می‌شود.
هیلاری کلینتون روز جمعه در همایشی در «کورال اسپرینگز»، شهر زادگاه «لوینسون» در ایالت «فلوریدا» گفت: «دلم برای خانواده باب (لوینسون) می‌سوزد.»
وی در ادامه این اظهارات که پایگاه خبری هیل آن را گزارش کرده گفت: «وی بیش از نه سال پیش در ایران ناپدید شد و ما خیلی وقت است که از رژیم ایران می‌خواهیم اطلاعاتی درباره مکان وی فراهم کرده و به ما اجازه بازگرداندن وی به خانه‌اش را بدهد.»
مقام‌های آمریکایی سال ۲۰۰۷، هنگام مفقود شدن لوینسون مدعی شده بودند که وی توریست بوده، اما آسوشیتدپرس سال ۲۰۱۳ در گزارشی افشا کرد که او در زمانی که مفقود شده با سازمان سیا به عنوان جاسوس همکاری می‌کرده است.
منبع: فارس


خبر های مشابه کلینتون خواستار کمک ایران برای یافتن جاسوس مفقود سیا شد

آخرین اخبار و مقالات