نرم افزار جدید جاسوسی علیه روسیه

بازدید 441 زمان 2016/09/17 کد خبر 109

شرکت آمریکایی Symantec که یک شرکت فعال در زمینه امنیت سایبری است، از کشف نرمافزار قدرتمند جاسوسی موسوم به Regin که احتمالا توسط یکی از …


شرکت آمریکایی Symantec که یک شرکت فعال در زمینه امنیت سایبری است، از کشف نرمافزار قدرتمند جاسوسی موسوم به Regin که احتمالا توسط یکی از سرویس های ویژه غرب طراحی شده باشد، خبر داد. این مطلب را نشریه Financial Times گزارش داده است.

Financial Timesبه نوشته به نقل از کارشناسان این شرکت، از این نرمآفزار که از سال ۲۰۰۸ میلادی وجود دارد، عمدتا علیه شرکت های مخابراتی روسیه و عربستان سعودی استفاده شده است. به گفته کارشناسان Symantec ، این نرمافزار از لحاظ مشخصات خود نظیری ندارد و طراحی آن احتمالا چندین ماه و شاید هم چنین سال وقت گرفته است.

یک نرمافزار قدرتمند جاسوسی که روسیه را تهدید می کند، در اینترنت کشف شد

طبق اطلاعات شرکت Symantec ، نرمافزار Regin علیه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و شرکت های مخابراتی روسیه و عربستان سعودی و همچنین علیه شرکت های مشابه مکزیک، ایرلند و ایران مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله به وسیله این نرمافزار بعضی از وب سایت های پستی شرکت”مایکروسافت” شکسته شد و دسترسی به مکالمات بین المللی تلفنی تامین شده است.

به نوشته Financial Times ، نرمافزار Regin حداقل طی مدت شش سال برای جاسوسی علیه سازمان ها و شخصیت های مختلف حقوقی و حقیقی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.خبر های مشابه نرم افزار جدید جاسوسی علیه روسیه

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات