کشور در معرض تهدیدات زیستی است

کشور در معرض تهدیدات زیستی است
بازدید 155 زمان 2017/10/10 کد خبر 11080

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مسعود هاشم زاده در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی با تاکید بر لزوم …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، مسعود هاشم زاده در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی با تاکید بر لزوم معرفی خدمات حوزه دامپزشکی اظهار داشت: یکی از مشکلات حوزه دامپزشکی این است که جایگاه دامپزشکی نه تنها در جامعه که نزد خود دامپزشکان نیز به درستی تبیین نشده و خدمات این بخش ارزان ارائه  می‌شود.

وی افزود: اهمیت و نقش حوزه دامپزشکی حتی برای سیاستمدارانی که در راس کشور مسئولیت دارند، مشخص نیست و آنها از این حوزه مهم غافل هستند.

هاشم‌زاده با بیان اینکه فعالیت‌های حوزه دامپزشکی فراتر از بخش اقتصادی بوده و از نظر اجتماعی  نیز حائز اهمیت است، تاکید کرد: ما وظیفه داریم با معرفی مصادیق و گستره فعالیت‌های دامپزشکی در جامعه، مردم را نسبت به سلامتشان و آنچه باید از این حوزه مطالبه داشته باشند، آگاه کنیم.

وی اضافه کرد: همراهی و همسویی مردم با فعالان دامپزشکی سبب می‌شود قانونگذران و مجریان قانون نیز خواسته‌های آنها را پیگیری و اجرا کنند.

رئیس موسسه رازی افزود: با توجه به اینکه بخشی از فعالیت این موسسه مربوط به تحقیقات دامپزشکی است، تلاش شده تحقیقات این بخش با تحقیقات سازمان دامپزشکی همسو باشد.

هاشم‌زاده با بیان اینکه کشور در معرض تهدیدات زیستی است، گفت: وظیفه ما برنامه‌ریزی برای جذب نخبگان و استعدادهای درخشان برای ورود به حوزه تحقیقات دامپزشکی است تا کشور را در این بخش از خطر مصون  نگه داریم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کشور در معرض تهدیدات زیستی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات