کارگروه‌های پدافند غیرعامل در شهرستان بروجرد فعال شود

کارگروه‌های پدافند غیرعامل در شهرستان بروجرد فعال شود
بازدید 118 زمان 2017/10/25 کد خبر 11418

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، از بروجرد، علی کورانی فر ظهر امروز در جلسه پدافند غیرعامل این شهرستان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، از بروجرد، علی کورانی فر ظهر امروز در جلسه پدافند غیرعامل این شهرستان که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با اشاره به ثمرات همراهی مردم در اجرای برنامه‌های مختلف اظهار داشت: در صورت همراهی مردم تمامی برنامه‌ها به سهولت و درستی انجام می‌شود و اساس اقتصاد مقاومتی نیز همین مردمی بودن آن است.

وی افزود: مدیران، نخبگان، رسانه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد مسئولیت دارند ضمن مشارکت در این عرصه زمینه حضور و فعالیت دیگر شهروندان را فراهم سازند.

فرماندار بروجرد از نام‌گذاری‌های نامفهوم برخی کارگروه‌ها و جلسات و قوانین نیز انتقاد کرد و گفت: این نام‌گذاری‌ها به اصل موضوع کمکی نمی‌کند چراکه درباره موضوع پدافند غیرعامل مردم به‌درستی اطلاع دقیقی از معنا و مفهوم این واژه ندارند بنابراین لازم است مسئولان و متولیان امر به زبانی قابل‌فهم با مردم در این موارد صحبت نمایند و مطالب و برنامه‌ها خود در این زمینه را مطرح کنند.

وی از کارگروه‌های زیرمجموعه این شورا خواست با تحرک و پویایی بیشتری در جلسات حضور یافته و اقدام به ارائه گزارش عملکرد کرده و با شناسایی تهدیدات موجود در این شهرستان برنامه‌ریزی‌های لازم برای مقابله با این تهدیدات را ارائه دهند تا پس‌ازآن نسبت به کارشناسی این امور در شورای مرتبط اقدام شود.

کورانی فر با اشاره به جمعیت ۵۰ هزارنفری دانش‌آموزی و ۲۷ هزارنفری دانشجویی این شهرستان خاطرنشان کرد: در صورت ترویج مباحثی همچون مسائل بیولوژیک در قالب پدافند غیرعامل در مدارس و دانشگاه‌ها به‌صورت تحقیق، درس و برنامه این امور به فرهنگ تبدیل می‌شود.

وی بابیان اینکه تنها با طرح این موضوعات در جلسات این‌چنینی موتور محرکه‌ای برای این موضوع به راه نمی‌افتد، تصریح کرد: کارگروه‌ها باید ورود جدی به این مسائل داشته باشند اما نگاه بخشی نباید به این موضوع شود به‌ویژه در حوزه تهدیدات سایبری که عمده خطرات حوزه پدافند غیرعامل در این مقوله است و ممکن است مهم‌ترین سرمایه‌های کشور در حوزه سایبری مورد تهدید قرار گیرد.

فرماندار بروجرد از مدیران خواست با دعوت از متخصصان امر در جلسات کمیسیون‌ها و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، بسیج و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی نسبت به بررسی موضوعات در کمیسیون‌های پدافند غیرعامل این شهرستان اقدام نمایند.

در این جلسه کارشناسان پدافند غیرعامل توضیحاتی در خصوص روش‌های مقابله‌ای و پیشگیرانه از موضوعات مرتبط و نیز تشریح وظایف و عملکرد دستگاه‌های مختلف درزمینهٔ پدافند غیرعامل ارائه دادند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کارگروه‌های پدافند غیرعامل در شهرستان بروجرد فعال شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات