ابراز نگرانی وزارت خارجه آمریکا نسبت به نفوذ ایران در عراق

ابراز نگرانی وزارت خارجه آمریکا نسبت به نفوذ ایران در عراق
بازدید 111 زمان 2017/10/25 کد خبر 11424

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، هیتر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، هیتر نائورت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود مدعی شد: حضور و نفوذ ایران در منطقه، ازجمله درعراق مایه نگرانی است. حضور ما در عراق برای همکاری با دولت این کشور و همکاری با اعضای ائتلاف ضد داعش است. هدف ما بیرون راندن داعش و همکاری با دولت عراق است.
بنا بر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، نائورت در ادامه ادعاهای خود گفت: ما می‌دانیم که در عراق گروه‌های مختلفی وجود دارند که بخشی از نیروهای دولت عراق هستند اما در این کشور شاهد نفوذ ایران هستیم که موجب نگرانی است. ما کاملا از این موضوع مطلعیم.
این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان بارها ضمن رد چنین ادعاهایی تاکید می‌کنند که حضور ایران در کشورهایی همچون عراق و سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت‌های مشروع در این کشورها است و جمهوری اسلامی هیچ دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و سرنوشت آنها باید به دست ملت‌هایشان تعیین شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ابراز نگرانی وزارت خارجه آمریکا نسبت به نفوذ ایران در عراق

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات