کشور با قحطی جدی آب روبه رو است / ابرپروژه انتقال آب از خلیج فارس آغاز شد

کشور با قحطی جدی آب روبه رو است / ابرپروژه انتقال آب از خلیج فارس آغاز شد
بازدید 192 زمان 2017/10/26 کد خبر 11442

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «شهباز حسن پوربیگلری» نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی  اظهار …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «شهباز حسن پوربیگلری» نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: با بررسی سوابق و تجربیات گزینه پیشنهادی وزارت نیرو، دکتر اردکانیان مورد اعتماد بسیاری از نمایندگان مجلس است و حمایت جامعی نیز از سمت متخصصان آب کشور دارد.

وی افزود:  امیدواریم اردکانیان با رای بالای خانه ملت از بهارستان راهی پاستور شود تا بتواند از یکی از نیازهای ضروری بنام آب که مایه حیات جامعه است پاسداری کرده و ضمن نظارت و بهره وری بیشتر از این منبع حیاتی، کشور را از چالش بحران آب نجات دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “با توجه به وضعیت کلی بودجه های دولت و محدودیت منابع مالی، کشور نیازمند حضور مدیران توانمندی چون اردکانیان در بدنه دولت است”، گفت: مجلس انتظار دارد تا پس از رای اعتماد به اردکانیان، شاهد اجرای پروژه های بزرگ ملی در بخش آب و برق کشور باشد.

وی ادامه داد: با نقطه نظرات مثبتی که نسبت به تجربیات و تخصص گزینه پیشنهادی وزارت نیرو وجود دارد به نظر می رسد مجلس به اردکانیان کمک خواهد کرد تا بتواند بر کرسی وزارت نیرو تکیه بزند و این حمایت را تا پایان نیز ادامه خواهد داد؛ بشرط آنکه، اردکانیان نیز در تصمیمات خود ثابت قدم باشد و در راه برون رفت از چالش بحران آب کشور، از هیچ تلاشی دریغ نکند.

حسن پوربیگلری با بیان اینکه “در شرایط فعلی، کشور نیازمند مدیرانی جسور،‌ تصمیم گیر، شجاع ، مدیر و مدبر با روحیه جهادی است”، اظهار داشت: اردکانیان یکی از کارشناسان واقعی آب در سطح بین المللی است و امروزه کشور نیازمند یک حرکت جهادی در بحث بهره وری آب است.

وی افزود: در حال حاضر کشور با قحطی جدی آب روبرو است و در این میان نیاز به مشارکت آحاد مردم است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه “اجرای ابرپروژه انتقال آب خلیج فارس به استان های کرمان، یزد و فلات مرکزی در کشور آغاز شده است”، گفت: این پروژه توسط بخش خصوصی گل گهر سیرجان، مس سرچشمه و چادرملو یزد هدایت و رهبری می شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه کشور با قحطی جدی آب روبه رو است / ابرپروژه انتقال آب از خلیج فارس آغاز شد

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات