نباید وارد لایه های شیطانی فناوری های نو شویم/جشنواره سلمان فارسی باید برند علمی در حوزه پدافند غیرعامل شود

نباید وارد لایه های شیطانی فناوری های نو شویم/جشنواره سلمان فارسی باید برند علمی در حوزه پدافند غیرعامل شود
بازدید 140 زمان 2017/10/29 کد خبر 11513

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی سردار دکتر جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سومین جشنواره علمی سلمان …


نباید وارد لایه های شیطانی فناوری های نو شویم/جشنواره سلمان فارسی باید برند علمی در حوزه پدافند غیرعامل شودپایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی سردار دکتر جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سومین جشنواره علمی سلمان فارسی با تشکر از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: موضوع پدافند غیرعامل بی اثر سازی تهدیدات بر پیکره زیر ساخت های کشور است و رابطه مستقیمی با تهدید دارد در نتیجه باید تهدیدات این حوزه شناخته و تحلیل شود. تهدیدشناسی یک کار جدی در پدافند غیرعامل است. تهدیدات مورد مطالعه ما در این سازمان بیشتر از نوع انسان ساخت است.
دانش وتکنولوژی از عناصر فیزیکی هستند که میتواند هم فرصت باشد و هم تهدید. دانش جدید به دلیل ترکیب قابلیت ها و مولفه های تهدیدزا باعث گسترش دامنه تهدیدات میشود.
در دانشگاه ها باید به این تهدیدات توجه شود. باید از همه ظرفیت های تکنولوژی استفاده کنیم و مراقب تهدیداتش باشیم. در تحقیقی یکی از استادید دانشگاه شریف در ابزار الکترونیکی را که برای بررسی  از ما گرفته بود در بخش میان افزاری یک تراشه با آی پی مشخص داشت که اظلاعات را در صورت وصل شدن به اینترنت در اختیار کشور سازنده قرار میداد اینها تهدید است. 
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور به ضرورت توجه به برگزاری جشنواره علمی سلمان فارسی اشاره و بیان کرد: این جشنواره به این دلیل برگزار میشود تا بتواند تهدیدات را به صورت هوشمندانه بررسی کند و شفاف و دقیق لایه های شیطانی  این تهدیدات را دربیابد و بتواند روی آن اثر بگذارد. 
وی بر ضرورت نظارت بر شهرهای هوشمند تاکید کرد و گفت: به لحاظ دانشی بر شهرهای هوشمندی که میسازیم با نظارت داشته باشیم و این جشنواره با رویکرد مهندسی تهدید و اثر آن، روابط سیستمی بین شبکه ها و اندازه گیری جزییات باید بتواند این تهدیدات را کاملا علمی محاسبه کند و به ما ارائه دهد.
سردار دکتر جلالی در مورد ضرورت توجه با تهدیدات سایبری بیان کرد: ما تلاش خودجوشی در کشور کرده و توانسته ایم در برخی موارد از لحاظ تهدیدات سایبری امن شویم. اینکه موشک ها و سیستم های رادار در اختیار خودمان است یعنی کنترل داریم اما باید سرعت پیشرفت بیشتر شود.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: این جشنواره باید برند علمی در حوزه پدافند غیرعامل شود. استفاده از فناوری های نو مخصوصا حوزه های سایبری یک الزام جدی است اما نباید وارد لایه های شیطانی شویم  فقط باید به دنبال بومی کردن دانش و فناوری باشیم. 
وی حرکت علمی پدافند غیرعامل را در دانشگاه پدیده ای نو و جوان دانست و اظهار کرد: فاصله بین تحقیق و توسعه اولیه و تبدیل آن به دانش باید قابل قبول باشد. رشته های قدیمی دانشگاهی باید به روز شوند. در حوزه هایی مثل نانو،سایبری، هسته ای نیازمند شناسایی تهدیدات ترکیب و اثر آن ها بر یکدیگر هستیم در نتیجه باید اموزش تکنولوژی درکشور ما مخصوصا رشته های پدافندی سرعت بیشتری بگیرد.
سردار دکتر جلالی ادامه داد: آموزش برای پدافند غیرعامل موضوعی اساسی است و امیدواریم جشنواره هایی این چنینی بتواند هر چه سریعتر به اهداف مورد نظر برسد.
انتهای پیام/

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نباید وارد لایه های شیطانی فناوری های نو شویم/جشنواره سلمان فارسی باید برند علمی در حوزه پدافند غیرعامل شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات