جهان پس‌از حمله به افغانستان احساس‌امنیت نمی‌کند

جهان پس‌از حمله به افغانستان احساس‌امنیت نمی‌کند
بازدید 419 زمان 2017/11/21 کد خبر 11965

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد خواستار کمک جامعه بین المللی به افغانستان در مبارزه با تروریسم شد و گفت: افغانستان و …


نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد خواستار کمک جامعه بین المللی به افغانستان در مبارزه با تروریسم شد و گفت: افغانستان و جهان پس از حمله آمریکا به این کشور احساس امنیت نمی کند.

به گزارش ایرنا، غلامعلی خوشرو روز دوشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با موضوع افغانستان و با حضور عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.
 

وی با تاکید بر حمایت تهران از کابل، به افزایش شمار حوادث تروریستی و خشونت بار در افغانستان ظرف سال گذشته اشاره کرد و این وضعیت را تداوم روندی دانست که پس از حمله آمریکا به این کشور در سال ۲۰۰۱ ایجاد شده است.
 

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: بیش از یک دهه از حمله ایالات متحده به افغانستان می گذرد و نه تنها این کشور بلکه منطقه و جهان نیز نسبت به پیش از آن، احساس امنیت بیشتری نمی کنند.
 

خوشرو با اشاره به نقش دولت افغانستان در مقابله با تروریسم، خواستار کمک بیش از پیش جامعه بین المللی به دولت کابل در این راه شد.
 

وی با تاکید بر تقویت همکاری منطقه ای را اولویتی برای تقویت صلح و توسعه منطقه ای و با حمایت از گسترش همکاری های اقتصادی منطقه ای، پروژه همکاری بین ایران، افغانستان و هند از طریق بندر چابهار و ارسال اولین محموله از این مسیر را حائز اهمیت دانست.
 

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به این که کشورما بیش از سه دهه میزبان میلیون ها آواره از افغانستان بوده است، به دسترسی آن ها به خدمات و آموزش عمومی در ایران اشاره کرد.
 

خوشرو همچنین با ابراز نگرانی از یافته های نهادهای سازمان ملل متحد مبنی بر افزایش ۸۷ درصدی کشت خشخاش در افغانستان ظرف سال گذشته، خواستار حمایت جامعه بین المللی از ابتکارات بین المللی و منطقه ای برای برخورد با مواد مخدر شد.
 

منبع : تابناک


خبر های مشابه جهان پس‌از حمله به افغانستان احساس‌امنیت نمی‌کند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات