استان تهران نیازمند ساخت ۳۰ سوله مدیریت بحران است

استان تهران نیازمند ساخت ۳۰ سوله مدیریت بحران است
بازدید 81 زمان 2017/12/11 کد خبر 12407

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمد حسین مقیمی  در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران که با …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محمد حسین مقیمی  در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران که با حضور جمعی از فرمانداران، معاون امور عمرانی استانداری و اعضای شورا برگزار شد با اشاره به زلزله اخیر در کرمانشاه و خسارات پس از آن اظهار کرد: اقداماتی در کمک رسانی به زلزله زدگان انجام شده است و  کار بازسازی منطقه قصر شیرین به عهده استان تهران با محوریت بنیاد مسکن است.
وی با تاکید بر پیشگیری از وقوع خسارات شدید پس از زلزله با مقاوم سازی ساختمانها و آموزش نیروهای مختلف در استان تهران افزود: باید نظارت دقیقی بر احداث ساختمانهای مقاوم توسط فرمانداران انجام شود و از این پس فقط ساختمانهای مقاوم در تمامی شهرها و روستاهای استان تهران ساخته شود.
استاندار تهران تصریح کرد: استان تهران در زمینه احداث سوله های مدیریت بحران با کمبود مواجه است و باید حداقل حدود ۳۰ سوله در سطح استان احداث شود.
مقیمی ادامه داد: در مواقع بحرانی باید از تمامی امکانات و مدیریت مناسب برخوردار باشیم و فرمانداران تمامی امکانات و زیرساختها را در مواقع بحرانی فراهم کنند.
وی همچنین درباره این پرسش که ایا برای مقاوم سازی کمی دیر نیست اظهار کرد: اگر از همین امروز به مقاوم سازی بپردازیم بازهم جلوتر از فردا هستیم بنابراین این مهم باید مورد توجه واقع شود.
در ادامه این جلسه معاون عمرانی استانداری تهران بر لزوم شناسایی بافت های فرسوده در سطح استان تاکید کرد و گفت: با همکاری فرمانداران باید نسبت به مقاوم سازی ساختمانها در شهرها و روستاها توجه شود.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه استان تهران نیازمند ساخت ۳۰ سوله مدیریت بحران است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات