بیش از ۸۰ برنامه محوری پدافند غیرعامل در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

بیش از ۸۰ برنامه محوری پدافند غیرعامل در خراسان جنوبی اجرا می‌شود
بازدید 894 زمان 2016/10/09 کد خبر 1258

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، احسان افسر ظهر امروز در جلسه نکوداشت شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با بیان اینکه هفته …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، احسان افسر ظهر امروز در جلسه نکوداشت شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با بیان اینکه هفته پدافند غیرعامل از دوم تا هشتم آبان ماه است اظهار داشت: در راستای سیاستهای پدافند غیرعامل کمیته تخصصی برای اجرای ابلاغیه‌های رهبری شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل یک سیاست ملی است و همه دستگاهها نسبت به آن مسئول هستند افزود: در این کمیته ۱۱۰ دستگاه و رابط مشارکت دارند.
مدیرکل شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل، برنامه‌ها و اقدامات شایسته‌ای در سطح استان اجرا می‌شود بیان کرد: همچنین هم‌زمان با این هفته ۱۰ پروژه در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.
افسر تصریح کرد: دشمن در تهاجم فرهنگی اندیشه جوانان و نوجوانان را مورد هدف قرار داده است همچنین جنگهای اقتصادی کنونی با هدف براندازی نظام جمهوری اسلامی شکل می‌گیرد که تمامی تهدیدهای دشمن به سمت سرمایه‌های کشور است.
وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل زمینه دفاع از حملات دشمن را فراهم می‌کند خاطرنشان کرد: از زمانهای گذشته توطئه‌های دشمنان برای مقابله با آرمانهای انقلاب اسلامی بوده است.
مدیرکل شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروزه دانش‌آموزان هدف دشمن هستند که باید مورد توجه قرار گیرند یادآور شد: در این راستا یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته برگزاری رزمایش دانش آموزی و صبحگاه مشترک در مدارس استان است.
افسر برپایی نمایشگاه پدافند غیرعامل، برگزاری مسابقات فرهنگی و برگزاری رزمایش در حوزه انرژی با رویکرد پدافند غیرعامل را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته پدافند غیرعامل عنوان کرد.
وی اظهار داشت: اجرای بیش از ۳۰ رزمایش، برگزاری بیش از ۴۰ دوره و کارگاه آموزشی با رویکرد پدافند غیرعامل، برگزاری همایش پیاده‌روی خانوادگی و غبارروبی مزار شهدای گمنام از دیگر برنامه‌های قابل اجرا در هفته پدافند غیرعامل است.
مدیرکل شورای پدافند غیرعامل خراسان جنوبی گفت: انسان، دام و غذا عرصه تهدیدات امروز دشمن هستند که باید در اولویت قرار گیرند زیرا تهدیدات زیستی برای دشمن هزینه سنگینی ندارد و حوزه آلودگی بسیار سریع است و شناسایی منبع تهدید بسیار سخت است.
افسر با اشاره به اینکه دامنه تهدیدات زیستی زیاد است و مراحل درمانی پیچیده‌ای دارد افزود: باید همه دستگاه‌های اجرایی در زمینه پدافند غیرعامل و برای فرهنگ‌سازی مردم و جامعه با یکدیگر همکاری کنند.
منبع : پایداری ملی

 • عنوان خبر :

  بیش از ۸۰ برنامه محوری پدافند غیرعامل در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

 • کد خبر :

  1258

 • نوع حادثه :

  تروریستی

 • سختی حادثه :

  پایین


خبر های مشابه بیش از ۸۰ برنامه محوری پدافند غیرعامل در خراسان جنوبی اجرا می‌شود

جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل با قرارگاه پدافند سایبری استان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، اولین جلسه مشترک کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل با قرارگاه پدافند سایبری …

حضور باصلابت مردم در انتخابات پشتوانه محکم امنیت ملی کشور شد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان در نطق پیش …

پدافند انتخاباتي ملت هوشمند ايران

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، ربيع فلاح جلودار از مشاركت حداكثري مردم  در انتخابات تقدير و تشكر نمود و گفت : آزاد …

پدافند زیست محیطی در سمنان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل،  ایرج کارخایی در جلسه مشترک کمیته پدافند غیرعامل و محیط زیست استان سمنان به میزبانی این …

آخرین اخبار و مقالات