جانسون: برجام برای مردم ایران باید همراه با منافع اقتصادی باشد/توافق هسته‌ای هنوز زنده است

جانسون: برجام برای مردم ایران باید همراه با منافع اقتصادی باشد/توافق هسته‌ای هنوز زنده است
بازدید 64 زمان 2017/12/24 کد خبر 12759

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس که به منظور دیدار با مقامات روسیه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس که به منظور دیدار با مقامات روسیه به این کشور سفر کرده است، در گفت‌وگو با کانال ۱ روسیه با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: درست است که رئیس‌جمهور ترامپ این توافق را تایید نکرد اما توافق هسته‌ای هنوز زنده است. این توافق به حمایت و کار نیاز دارد و کشورهای عضو ۱+۵ باید برای آن با یکدیگر همکاری کنند.
جانسون در ادامه با طرح ادعاهایی علیه کشورمان گفت: کل منطقه خاورمیانه دوره بسیار پرتنش و سختی را می‌گذراند. نقش ایران در این منطقه می‌تواند تحریک‌کننده و مخرب باشد. بنا بر این لازم است که با متحدان برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت منطقه تلاش کنیم تا بتوانیم پیشرفتی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه کره شمالی به زودی یک سلاح هسته‌ای قاره‌پیما خواهد داشت که می‌تواند لندن و مسکو را مورد هدف قرار دهد، گفت: ما نمی‌خواهیم که ایران هم چنین ظرفیتی داشته باشد. مردم و سیاستمداران ایران نیز به شکل معقولی تصمیم گرفتند که آینده‌ای دیگر داشته باشند اما این آینده باید همراه با منافع اقتصادی باشد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه جانسون: برجام برای مردم ایران باید همراه با منافع اقتصادی باشد/توافق هسته‌ای هنوز زنده است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات