ایجاد سوله‌های مدیریت بحران در ایستگاه‌های مترو/متروی تهران در برابر زلزله هشت ریشتر مقاوم است

ایجاد سوله‌های مدیریت بحران در ایستگاه‌های مترو/متروی تهران در برابر زلزله هشت ریشتر مقاوم است
بازدید 96 زمان 2017/12/25 کد خبر 12773

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محسن هاشمی در پایان سی و دومین جلسه شورا و در جمع خبرنگاران …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، محسن هاشمی در پایان سی و دومین جلسه شورا و در جمع خبرنگاران با اشاره به زلزله هفته گذشته تهران گفت: امروز رییس اتاق بازرگانی استان تهران در جلسه شورا حضور یافت و مسایل مهمی از اقتصاد تهران مطرح کرد و در ادامه اعضای شورای شهر نیز نظرات و پیشنهادات خود را ارایه کردند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص زلزله اخیر در تهران اظهار داشت: وقوع زلزله در تهران مشکلات متعددی ایجاد می کند.
وی با اشاره به تشکیل جلسه کارگروه ۱۴گانه پس از وقوع زلزله در تهران خاطرنشان کرد: در این جلسه در خصوص مقابله با زلزله و نحوه امداد و نجات مطالبی مطرح شد.
هاشمی با اشاره به دستور جلسه امروز شورا گفت: طرح الزام شورای شهر تهران مبنی بر تشکیل کمیته ارتقای ایمنی ساختمان های بلندمرتبه شهر تهران در جلسه امروز شورا بررسی شد و به تصویب رسید.
وی با اشاره به تصویب دو پرونده باغات در جلسات امروز شورا نیز اظهار داشت: دو پرونده مذکور طبق رای کمیسیون ماده ۷ باغ محسوب می شوند که مالک به این رای اعتراض داشت اما زمانی که به شورا آمد در صحن شورا نظر کمیسیون ماده ۷ تایید شد.
هاشمی رفسنجانی در خصوص لغو فروش طرح ترافیک یک ساله در تهران گفت: خبرهایی در فضای مجازی در این خصوص منتشر شده و پیشنهاداتی هم ارایه شده است اما تاکنون گزارش مکتوبی در این باره دریافت نکرده ایم.
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه احتمالا رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با معاون شهردار جلساتی در خصوص طرح ترافیک داشته است، اظهار داشت: نباید نظری بدهیم که باعث تشویش اذهان عمومی شود.
هاشمی با اشاره به اینکه باید از تجربیات کشورهای دیگر در خصوص طرح ترافیک استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم وضعیت طرح ترافیک در شهر تهران را بهبود دهیم.
هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص ایجاد ترافیک جدید در زمان زلزله در تهران گفت: تمام مسایل ۲۴ گانه به شورای شهر واگذار نشده و از طرفی شورای شهر در کمیته اضطرار و مدیریت بحران عضویت ندارد و باید طرحی ارایه کنیم تا اعضای شورا بتوانند در این جلسات حضور داشته باشند.
وی در ادامه در خصوص طرح ترافیک گفت: پیش از تصویب بودجه سال ۹۷ پیشنهاداتی در خصوص طرح ترافیک وجود دارد که باید در صحن شورا ارایه و درباره آنها تصمیم گیری شود.
هاشمی در خصوص تجهیز اتوبوس های تهران به فیلتر دوده گفت: بیشتر اتوبوس های تهران گازسوز هستند و باید به سمت برقی کردن اتوبوس ها برویم.
هاشمی با اشاره به جلسه با رییس مجلس گفت: اولین گزارش شهردار تهران در خصوص آلودگی هوا به رییس مجلس ارایه شد و در خصوص تاب آوری تهران در زمان حوادث گزارش هایی تهیه کرده ایم که ارایه می شود.  
هاشمی درباره مقاوم بودن متروی تهران در برابر زلزله توضیح داد: متروی تهران در برابر زلزله های تا هشت ریشتر نیز مقاوم است و حتی اگر زلزله ای بیش از ۸ ریشتر هم بیاید خطر ریزش در مترو نخواهیم داشت.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به احداث ۱۰۵ سوله بحران در تهران خاطرنشان کرد: معتقدم برای ۳۵۴ محله شهر تهران باید سوله مدیریت بحران بسازیم.
هاشمی با اشاره به ظرفیت موجود در ایستگاه های مترو گفت: ۱۰۰ ایستگاه مترو داریم که می توانیم در آنها سوله مدیریت بحران بسازیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ایجاد سوله‌های مدیریت بحران در ایستگاه‌های مترو/متروی تهران در برابر زلزله هشت ریشتر مقاوم است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات