اروپایی‌ها به خواسته ترامپ برای اصلاح برجام تن داده‌اند

اروپایی‌ها به خواسته ترامپ برای اصلاح برجام تن داده‌اند
بازدید 491 زمان ۱۳۹۶/۱۱/۱۱ کد خبر 13976

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملجواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل کارگروه آمریکایی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملجواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل کارگروه آمریکایی – اروپایی برای اصلاح برجام، گفت: اگرچه طرف‌های اروپایی مایلند برجام دست نخورده باقی بماند، اما به دلایلی نمی‌توانند در برابر خواسته آمریکا مقاومت کنند و بدون شک آمریکایی‌ها را در مسیر اصلاح برجام همراهی خواهند کرد.
وی با بیان اینکه از ابتدای روی کار آمدن ترامپ طرح موضوع تغییر برجام قابل پیش بینی بود، افزود: از آنجا که اروپاییان از شرکای بزرگ اقتصادی آمریکا به شمار می‌روند مجبور به همراهی ترامپ در مسیر تغییر برجام شده‌اند.
کریمی قدوسی اظهارکرد: اگرچه بین اروپاییان و آمریکایی‌ها بر سر اصلاح برجام اختلافاتی وجود داشت، اما در نهایت این ترامپ بود که حرف آخر را زد و خطاب به اروپاییان گفت: بین آمریکا و برجام باید یکی را انتخاب کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طرف‌های اروپایی بار‌ها به طور غیررسمی به مسئله تغییر برجام اشاره کرده‌اند، بیان کرد: هم اکنون فرانسه، آلمان و انگلیس، سه کشور عضو توافق برجام به نظرات ترامپ تن داده‌اند و همان مسیر تغییر برجام را ادامه خواهند داد.
وی تصریح کرد: ترامپ در بیانیه‌ای تمام درخواست‌ها و راهبرد‌های خود برای تغییر برجام را ذکر کرد و با اعلام اینکه آخرین باری است که تحریم‌ها را تعلیق می‌کند، به اروپاییان هشدار داد که باید در این مسیر آمریکا را همراهی کنند.
کریمی قدوسی با اشاره به اینکه ترامپ نشان داده است که آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست، گفت: از همان ابتدا مشخص بود که ایالات متحده جواب اعتماد ایران را نمی‌دهد و این از خوش خیالی و نگاه توأم با اعتماد برخی مسئولان و مدیران دستگاه دیپلماسی بود که بیان می‌کردند اگر آمریکا از برجام خارج شود ما با اروپاییان می‌توانیم برجام را ادامه دهیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اکنون این خوش بینی مثل همان خوشبینی اعتماد به آمریکا از دست رفته است و در نهایت آمریکایی‌ها به طور رسمی دیگر تحریم‌ها را در زمان آینده ۱۲۰ روزه تعلیق نخواهند کرد.
وی ادامه داد: قطع به یقین هیچ میز مذاکره‌ای برای موضوع برجام تشکیل نخواهد شد و دیگر ایران را پشت هیچ میزی نخواهند دید.
کریمی قدوسی اظهارکرد: ملت ایران انسجام و وحدت خود را همچنان حفظ کرده و پیروزی نهایی از آن ملت ایران است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هم اکنون فرصت بسیار خوبی است که به مسائل داخلی کشور بیشتر پرداخته شود، گفت: هیچ ضرر و زیانی از طرف آمریکا نخواهیم دید و مردم مطمئن باشند که تهدیداتی از قبیل: گزینه‌های نظامی در کار نخواهد بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها تحریم‌ها را تشدید می‌کنند و ما باید متناسب با این وضعیت تدابیر خود را بیندیشیم و چارچوب اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه اروپایی‌ها به خواسته ترامپ برای اصلاح برجام تن داده‌اند

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات