۳۰ کارگاه ناایمن ساختمانی در مازندران پلمب شد

۳۰ کارگاه ناایمن ساختمانی در مازندران پلمب شد
بازدید 591 زمان 2018/04/26 کد خبر 14006

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ، کامران اصغری اظهار داشت: هر ساله شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ، کامران اصغری اظهار داشت: هر ساله شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در استان هستیم و طبق اعلام پزشکی قانونی تا پایان سال ۹۶ هم شاهد کاهش هشت درصدی حوادث منجر به فوت ناشی از کار بوده ایم و این مهم نشان از این دارد که اقدامات گسترده ای در راستای افزایش آگاهی ایمنی در استان انجام شده است.

وی افزود: ۸۱ نفر فوتی در سال گذشته بر اثر حوادث ناشی از کار داشتیم که نسبت به سال قبل از آن کاهش محسوسی داشته است و این مهم نشان می دهد شدت این نوع حوادث سیر نزولی پیدا کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از اجرای طرح خود بازرسی درون کارگاهی و استقرار مسئولان ایمنی در کارگاههای استان با هدف  کاهش حوادث ناشی از کار خبر داد و افزود: باید از حوداث ناشی از کار عبرت گرفته و کاستی‌ها را برطرف و نسبت به کاهش حوادث اقدام شود.

اصغری با اشاره به اینکه اجرای قوانین و آیین نامه های مربوط به ایمنی از وظایف مهم همه کارگاهها، کارفرمایان و کارگران به ویژه کارگاههای ساختمانی است که با شدت بیشتری باید ادامه یابد، خاطرنشان کرد: مسئولان ایمنی نیز وظایفی از قبیل شناسایی خطر، نظارت بر نظم و ترتیب و آرایش مواد اولیه و محصولات و استقرار ماشین آلات و ابزار کار به نحو صحیح و ایمن، شناسایی اعمال ناایمن، نیازسنجی، نظارت بر خرید، آموزش، تحویل و استفاده از وسایل حفاظت فردی و… را باید انجام دهند.

وی از اجرای بازدید هدفمند از کارگاههای پرخطر استان به صورت گسترده توسط بازرسان این اداره ‌کل خبر داد و گفت: با اجرای برنامه های آموزشی، نظارت و کنترل ساخت و سازها میزان حوادث ناشی از کار در استان کاهش یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: مجموع حوادثی که بر اثر کار رخ می دهند و خسارات جانی و یا مالی و درمانی سنگینی در پی دارند ضرورت آگاهی، ایمنی و آموزش در کارگاهها و ارتقای ایمنی ماشین آلات و تجهیزات را بیشتر می کند.

اصغری تصریح کرد: در سال گذشته تعداد کارگاه به دلیل نبود ایمنی پلمپ شده است و در سال جاری نیز با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه بیشتر تمرکز ما بر روی آموزش کارگران، پیمانکاران و مهندسین بوده و خواهد بود، گفت: با اجرای این طرح در سال های اخیر در استان مازندران شاهد تغییر و توسعه بسزایی در بحث ایمنی کار به ویژه در کارگاه های ساختمانی هستیم و می‌توان این مهم را در استان لمس کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به دوره های آموزشی ایمنی در کارگاههای ساختمانی برای کارگران و مهندسین گفت: در ۵ سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار نفر ساعت آموزش ارائه شد.

اصغری با تأکید بر اینکه کارگاههای نا ایمن تعطیل خواهند شد، خاطرنشان کرد: تعداد ۳۰ کارگاه در سال ۹۶ پلمپ شد که قطعا این روند در سال ۹۷ با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت و هر ساله با برنامه ریزی های موثر در پی افزایش ضریب ایمنی و کاهش حوادث ناشی از کار در استان هستیم و امیدواریم بتوانیم با اقدامات شبانه روزی سیر نزولی این حوادث را سریعتر از قبل کنیم.

منبع : مهر


خبر های مشابه ۳۰ کارگاه ناایمن ساختمانی در مازندران پلمب شد

کاهش ۲۷ درصدی مرگ افراد در حوادث کار سیستان و بلوچستان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان، رضا عبدی اظهار …

حوادث کار در مازندران ۸۱ قربانی گرفت

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ، علی عباسی صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال ۹۶ تعداد …

حوادث ناشی از کارعلیرغم رشد جمعیت کارگری ثابت ماند/فوت ۸۴۲ کارگر

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملعلی مظفری در گفتگو با با اشاره به آمار حوادث ناشی از کار در سال گذشته گفت: …

۲ نفر توسط آتش‌نشانان همدانی نجات یافتند

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملمحمدرضا بیاناتی در گفتگو با اظهار داشت: شرکت در ۲ عملیات اطفای حریق و ۲ عملیات امداد …

آخرین اخبار و مقالات