سالانه یک هزار نفر فوتی در محیط های کارگری

سالانه یک هزار نفر فوتی در محیط های کارگری
بازدید 211 زمان ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ کد خبر 14038

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ایسنا، “شهباز حسن‌پور” امروز ۲۶ دی ماه در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین المپیاد ایمنی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ایسنا، “شهباز حسن‌پور” امروز ۲۶ دی ماه در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین المپیاد ایمنی کشور در کرمان اظهار کرد: اولین و اصلی‌ترین فاکتور پیشنهادی دولت در بودجه ۹۸ رفع فقر مطلق است که مربوط به کارگران می‌شود و امیدواریم معاون وزیر دفاع جانانه‌ای در بحث حقوق و مزایا در شورای عالی کار از کارگران داشته باشند.

وی افزود: حفظ اشتغال موجود مسئله دیگر در بودجه ۹۸ است که ۶۰ هزار میلیارد تومان برای این حوزه و اشتغال جدید دیده شده و با این عدد امید هست که هیچ چالشی در تعطیلی واحدهای تولیدی نداشته باشیم و کارها در حوزه تولید سرعت بگیرد.

حسن‌پور با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه کشورمان تصریح کرد: تحریم ها شاید برخی از بخش‌های کشور را با چالش مواجه کند اما در تولید یک فرصت برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و جوانان خلاق ماست که می‌توانند با نوآوری و ابتکار بخشی از نیازهای کشور را تامین کنند و باید همه از این فرصت طلایی استفاده کنیم و محور کار، مدیران کارآفرین استان باشند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: قانون‌گذار مشخص کرده تا پایان برنامه ششم ۱۰۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه‌های تامین اجتماعی قرار بگیرند ضمن این‌که بیمه‌ها تنوع زیادی دارند و خیلی به صلاح مجموعه مردم نیست، زیرا نحوه پرداخت و نحوه خدمات دهی خیلی متفاوت است و مردم از این بی عدالتی نگران هستند.

وی تصریح کرد: وظیفه ستاد مرکزی دولت است که به این بی عدالتی‌ها پایان داده و شأن مردم رعایت شود و باید وضعیت بیمه‌ها تعیین تکلیف شود.

حسن پور با اشاره به اهمیت ایمنی در محیط کار اظهار کرد: سالانه نزدیک به یک هزار نفر فوتی در محیط های کارگری داریم که آمار تکان دهنده‌ای است که با توجه به این وضعیت باید روزانه ۱۵۰۰ نفر آموزش ببینند و این مهم برای حفظ جان افراد الزامیست، اما متاسفانه در زمینه آموزش‌های ایمنی ضعیف عمل کرده‌ایم.

وی بیان کرد: ایمنی، سلامت و محیط زیست در بسیاری از کارگاه‌ها رعایت نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، “رضا اسماعیلی” مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به این‌که اهداف متعددی در برگزاری المپیاد ایمنی دنبال شد، اظهار کرد: افزایش سطح اطلاعات عمومی و تخصصی مسوولان ایمنی، ارتقاء سطح ایمنی شرکت‌ها و کاهش حوادث ناشی از کار از جمله اهداف برگزاری المپیاد ایمنی است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با بالا رفتن اطلاعات کارشناسان و توجه مدیران، سطح ایمنی شرکت‌ها را افزایش بدهیم.

اسماعیلی تصریح کرد: مسئله‌ای که مربوط به بازرسان کار می‌شود، این است که گاهی علم بازرسان به روز نیست و برگزاری این المپیاد موجب به روز شدن و کامل شدن اطلاعات بازرسان بود و افزایش بهره وری، کاهش قیمت تمام شده تولید و … از مسائل دیگری است که پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


خبر های مشابه سالانه یک هزار نفر فوتی در محیط های کارگری

اتلاف ۴ درصد تولید ناخالص کشورها در حوادث کار

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ایسنا، «محمد جواد حیدری» در همایش روز ملی ایمنی که با حضور پیمانکاران و برق …

مرگ کارگر معدن به دلیل سقوط از ارتفاع ۲۰۰ متری کوه

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملمجید کاریزنویی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، عنوان کرد: این حادثه که امروز جمعه در محل معدن …

اجرای طرح قضازدایی از پرونده‌های حوادث محیط کار در البرز

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ایسنا، به نقل از اتاق بازرگانی البرز، جواد یاوری اظهار کرد: اجرای این طرح کاهش …

کاهش مصدومان و افزایش فوتی‌های حوادث ناشی از کار در کهگیلویه و بویراحمد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ایسنا، کامروز امینی افزود: در پنج ماهه سالجاری ۱۵۴ نفر به دلیل مصدومیت ناشی از …

آخرین اخبار و مقالات