۳ شهرک صنعتی بدون یک درمانگاه!

۳ شهرک صنعتی بدون یک درمانگاه!
بازدید 132 زمان ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ کد خبر 14109

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملاگرچه شرکت شهرک‌های صنعتی کرمانشاه اعلام کرد حاضر است ساختمانی در شهرک صنعتی بیستون برای این منظور …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملاگرچه شرکت شهرک‌های صنعتی کرمانشاه اعلام کرد حاضر است ساختمانی در شهرک صنعتی بیستون برای این منظور اختصاص دهد، اما راه‌اندازی یک مرکز درمانی علاوه بر ساختمان، به تجهیزات و استقرار کادر درمانی یا حداقل یک پزشک هم نیاز دارد که این کار تاکنون انجام نشده است.

فرهاد مرزی دبیر خانه صنعت و معدن کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه موضوع احداث درمانگاه در یکی از شهرک‌های صنعتی جاده بیستون – کرمانشاه از چند سال قبل پیگیری شد، افزود: تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده ایم و فعلا خبری از احداث چنین مرکزی در هیچکدام از شهرک‌های صنعتی جاده بیستون نیست.

وی ادامه داد: پیشنهاد شد این درمانگاه در شهرک صنعتی بیستون احداث شود که امکان دسترسی دو شهرک صنعتی فرامان و زاگرس نیز به این مرکز راحت باشد و حتی شرکت شهرک‌های صنعتی نیز برای در اختیار قرار دادن ساختمان این مرکز درمانی اعلام آمادگی کرد.

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن کرمانشاه تنها کار لازم را تجهیز این مرکز و یا در نظر گرفتن یک پزشک برای آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی یا مدیریت درمان تامین اجتماعی دانست و عنوان کرد: البته چون تامین اجتماعی حق بیمه از کارگران دریافت می‌کند باید در زمینه تجهیز این مرکز پای کار بیاید که تاکنون اقدامی انجام نشده است.

مرزی اضافه کرد: به علاوه ایجاد این درمانگاه نیازمند استقرار یک پزشک هم هست که همه این کارها هزینه دارد و تاکنون تامین نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه در گذشته پیگیری زیادی برای راه‌اندازی این درمانگاه انجام دادیم اما اکنون مدتی است دیگر پیگیر آن نیستیم، زیرا نیازمند همکاری بخش‌های دیگر هم بودیم که فعلا پای کار نیامدند.

دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه از اهمیت احداث درمانگاه در  شهرک‌های صنعتی جاده بیستون کرمانشاه هم یاد کرد و ادامه داد: در این منطقه سه شهرک صنعتی بیستون، فرامان و زاگرس را داریم که در واحدهای صنعتی هریک از این شهرک‌ها پنج تا ۱۰۰ نفر نیروی کار فعال است و هر لحظه امکان دارد حادثه یا مشکلی برای نیروهای کار رخ دهد.

مرزی معتقد است، وجود یک مرکز درمانی با امکانات اولیه از جمله آمبولانس می‌تواند کمک قابل توجهی به جلوگیری از عمیق شدن سوانح کار داشته باشد.

وی تاکید کرد: به علاوه کارگران معاینات دوره‌ای برای طب کار و بررسی وضعیت سلامت دارند که می‌توان از ظرفیت چنین درمانگاهی برای این منظور هم استفاده کرد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا


خبر های مشابه ۳ شهرک صنعتی بدون یک درمانگاه!

کاهش ۱۶ درصدی حوادث ناشی از کار در چهارمحال و بختیاری

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملحفیظ الله فاضلی ۱۱ خرداد ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات چهارمحال و بختیاری …

جان باختن ۹۶ نفر بر اثر حوادث کاری در آذربایجان شرقی طی سال گذشته

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملعلی صفائی‌فرد اظهار کرد: ۴۷ درصد از این افراد به علت سقوط از بلندی، ۳۲درصد بر اثر …

جان باختن ۹۶ نفر بر اثر حوادث کاری در آذربایجان شرقی

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملعلی صفائی‌فرد اظهار کرد: ۴۷ درصد از این افراد به علت سقوط از بلندی، ۳۲درصد بر اثر …

ایمنی جا مانده در جیب برخی کارفرمایان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش ایسنا، آتش سوزی، مسمومیت ناشی از مواد شیمیایی، تماس با اجسام و سطوح داغ، انفجار، …

آخرین اخبار و مقالات