برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در فارس تشریح شد/ محوریت آموزش و فرهنگ‌سازی

برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در فارس تشریح شد/ محوریت آموزش و فرهنگ‌سازی
بازدید 438 زمان 2016/10/23 کد خبر 1768

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، رحیم آزادی، مدیركل پدافند غیرعامل استانداری فارس امروز، ۲ آبان‌ماه به تشریح برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، رحیم آزادی، مدیركل پدافند غیرعامل استانداری فارس امروز، ۲ آبان‌ماه به تشریح برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و نمادین هفته پدافند غیرعامل در این استان پرداخت و گفت: هفته پدافند غیرعامل فرصت مناسبی است تا با هدف تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، در راستای آموزش، فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن اصول پدافند غیرعامل، قدمی مؤثر برداریم.
وی با بیان اینکه برنامه‌‌های هفته پدافند غیرعامل در استان فارس با محوریت آموزش و فرهنگ‌‌سازی بین مردم و مسئولان برگزار می‌شود، افزود: شعار این هفته مصون‌سازی و پایداری کشور با اقدام و عمل به پدافند غیرعامل است.
آزادی با اشاره به تهیه و ارائه بسته فرهنگی به کلیه دستگاه‌های استان در این هفته، بیان کرد: این بسته فرهنگی شامل فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در موضوع پدافند غیرعامل، پوستر و بنرهای مناسب چاپ، سرودهای پایداری، کتاب پدافند غیرعامل از یک نگاه و به همراه کلیپ هایی با موضوع پدافند غیرعامل به تمام دستگاه‌های استان ارائه شده است.
آزادی همچنین از تشکیل ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل جهت هماهنگی بین دستگاهی در استان فارس خبرداد و گفت: در همین راستا گردهمایی یک روزه رابطین پدافند غیرعامل فرمانداری‌ها، دستگاه‌ها و شهرداری‌های استان فارس به منظور هماهنگی‌های لازم در جهت برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در سطح استان برگزار ‌شد.
وی افزود: نمایشگاهی در زمینه پدافند غیرعامل با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی استان فارس از سوم آبان ماه به مدت سه روز در محل استانداری فارس برگزار می‌شود که در آن دستاوردهای اداره‌ها و نهادهای دولتی استان فارس در معرض دید بازدیدکنندگان قرارخواهد گرفت.
دبیر شورای پدافند غیرعامل استان فارس گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی استان فارس باید در این هفته برنامه‌ها، رزمایش‌ها و مانورهای خود را با هماهنگی اداره کل پدافند غیرعامل استانداری فارس انجام دهند.
آزادی با اشاره به برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در استان فارس نیز بیان کرد: نخستین برنامه هفته اجرای مراسم صبحگاه پدافند غیرعامل در تعدادی از مدارس استان و همچنین اجرای رزمایش پدافندی در بعضی از مدارس مرکز استان و شهرستان‌ها اجرا خواهد شد.
وی گفت: با آغاز هفته پدافند غیرعامل ۴۰۰ جلد کتاب با همین موضوع جهت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در بین مردم و مسئولان توزیع خواهد شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری فارس یادآور شد: به ‌مناسبت هفته پدافند غیرعامل، همایش و رزمایش‌های مختلف پدافندی در زمینه‌های محیط زیستی، کالبدی و سایبری در دستگاه‌های و تعدادی از کارخانجات استان برگزار می‌شود.
آزادی همچنین تأکید کرد: برنامه‌ها هفته پدافند غیرعامل مشابه مرکز استان با محوریت شورای پدافند غیرعامل شهرستان‌ها که ریاست آن بر عهده فرمانداران است و با مشارکت همه سازمان‌ها،‌ اداره‌ها و نهادها در هر شهرستان برگزار می‌شود.
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در فارس تشریح شد/ محوریت آموزش و فرهنگ‌سازی

جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل با قرارگاه پدافند سایبری استان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، اولین جلسه مشترک کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل با قرارگاه پدافند سایبری …

حضور باصلابت مردم در انتخابات پشتوانه محکم امنیت ملی کشور شد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان در نطق پیش …

پدافند انتخاباتي ملت هوشمند ايران

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، ربيع فلاح جلودار از مشاركت حداكثري مردم  در انتخابات تقدير و تشكر نمود و گفت : آزاد …

پدافند زیست محیطی در سمنان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل،  ایرج کارخایی در جلسه مشترک کمیته پدافند غیرعامل و محیط زیست استان سمنان به میزبانی این …

آخرین اخبار و مقالات