نسل جدید شناورهای شهید ناظری سپاه در حال ساخت است

نسل جدید شناورهای شهید ناظری سپاه در حال ساخت است
بازدید 529 زمان 2016/11/08 کد خبر 2330

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بهره برداری از بیمارستان …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، سردار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بهره برداری از بیمارستان ۳۲ تختخوابی این نهاد در چالوس گفت: سری جدید شناور شهید ناظری امسال به ناوگان نیروی دریایی سپاه پاسداران ملحق می‌شوند.
وی با بیان اینکه ورود شناور جدید به ناوگان دریایی سپاه، یک الزام قطعی است که محدود به زمان خاصی هم نیست، افزود: ملحق شدن شناور شهید ناظری به نیروی دریایی سپاه یک نقطه عطف است.
به گفته فرمانده نیروی دریایی سپاه، این شناور ساخت مرکز جهاد و خودکفایی ندسا است و در موسسه کشتی سازی شهید محلاتی وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) ساخته و به یگان عملیاتی این نیرو تحویل شده است.
سردار فدوی با اشاره به بدنه آلومینیومی این شناور که ۵۵ متر طول، ۱۴۱ متر عرض و ۱۳ متر ارتفاع دارد و کمترین اصطکاک با آب موجب افزایش سرعت و کاهش مصرف سوخت آن است خاطرنشان کرد: امروز دستاوردی جدید از متخصصان داخلی را شاهدیم که با قابلیت حمل نیرو و بالگرد، توان اجرای عملیات‌ برد بلند در آب‌های اقیانوسی را دارد، ۱۰۰ نیرو را حمل می‌کند، در برابر امواج بلند مقاومت است و  مأموریت‌های فرامرزی را نیز به خوبی انجام دهد.
وی افزود: شناورهای جدید شهید ناظری با نام قایق تندروبر با ابعاد بسیار بزرگتر در حال ساخت است که ویژه انجام ماموریت‌های مهم است و اقتدار فرزندان انقلاب را در آب‌های دور و نزدیک دنیا به نمایش می‌گذارد.
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نسل جدید شناورهای شهید ناظری سپاه در حال ساخت است

آخرین اخبار و مقالات