افتتاح دو فیدر سیار پست نیروگاه لوشان در هفته پدافند غیرعامل

افتتاح دو فیدر سیار پست نیروگاه لوشان در هفته پدافند غیرعامل
بازدید 809 زمان 2016/11/12 کد خبر 2395

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، افتخاری مجری طرح پستهای معاونت طرح و توسعه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، افتخاری مجری طرح پستهای معاونت طرح و توسعه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص فیدرهای سیار بیان داشت:
فیدرهای سیار بر روی ارابه نصب شده و قابلیت حمل و جابجایی دارند. بدین معنی که چنانچه کشنده ای به این ارابه­ ها وصل شود می تواند این محموله را مثل یک بار معمولی در سطح شهر و در مسیر جاده حمل نماید. که این ویژگی از جمله قابلیتهای خاص این نوع از فیدرها می باشد.
فیدرهای سیار این قابلیت را دارند که در مدت زمان بسیار کوتاهی و طی چند ساعت از یک نقطه از استان به نقطه ای دیگر از استان و یا حتی به استانهای مجاور حمل شده و در آنجا جهت بهره برداری نصب شود. در حالیکه جهت نصب فیدرهای ثابت نیاز به صرف زمان در حدود چند هفته می باشد.
طراحی این ارابه­ ها و انتخاب و آرایش نصب تجهیزات به گونه­ ای انجام شده است که ابعاد فیدرها محدودیت ترافیکی نداشته لذا جهت حمل در سطح جاده­های کشور نیاز به اخذ مجوزات ترافیکی خاص نیست.
مجری طرح پستهای شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در خصوص کاربرد این فیدرهای سیار بیان داشت:
این فیدرهای سیار در حال حاضر کار تغذیه خط دو مداره لوشان-دیلمان را انجام می دهند. برای اجرای این پروژه از دو فیدر استفاده شده و در هر لحظه هر کدام از فیدرها می تواند با اندکی تغییر در اتصالات خط دو مداره لوشان-دیلمان این دو مدار را تغذیه نماید. به عنوان مثال اگر اتفاقی برای یک فیدر به وجود بیاید ، فیدر دیگر به تنهایی این ویژگی را دارد که خط دیلمان را برقدار نماید.
افتخاری با اشاره به قابلیتهای فیدرهای سیار، افزود:
چنانچه در نقطه ای از شبکه برق استان گیلان مشکلی برای یکی از فیدرهای پست به وجود بیاید، کار آماده سازی برای حمل این فیدر کمتر از یک ساعت به طول خواهد انجامید.
از طرف دیگر این محموله غیرترافیکی بوده و نیاز به مجوز ترافیکی نیز ندارد. چرا که در طراحی ارابه و ارتفاع تجهیزات دقت لازم صورت گرفته است.
مجری طرح پستهای شرکت با اشاره به هفته پدافند غیرعامل ، بیان داشت:ویژگی­های بارز عنوان شده در مورد فیدرهای سیار بیانگر قابلیت بالای این فیدرهادر مانورها می باشد.
در حال حاضر شرکت برق منطقه­ای گیلان سه دستگاه فیدر سیار در اختیار دارد که دو دستگاه در پست نیروگاهی لوشان در حال بهره­برداری بوده و یک دستگاه در پست شهید سیادتی رشت آماده بهره ­برداری است.
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه افتتاح دو فیدر سیار پست نیروگاه لوشان در هفته پدافند غیرعامل

نخستین نیروگاه سیار خاورمیانه در ایران ساخته شد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، نیروگاه ۲۵ مگاواتی سیّار نوشهر و بهشهر، به عنوان محصولات جدید گروه مپنا با شبکه سراسری …

ساماندهی ۲۲ کیلومتر از شبکه‌های توزیع برق شهرستان ابهر

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، رویا قزلباش اظهار کرد: مانور مديريت بحران با رويكرد اصلاح و سرويس شبكه فشار متوسط بر …

تفکر بسیج راه مقابله با انواع تهدیدات است/ توطئه در ذات دشمن است

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، ایرج کارخایی ظهر چهارشنبه در جلسه ای با مسئولان سازمان بسیج دانش آموزی استان سمنان به …

بازسازی حفره عظیم فرونشست زمین در ژاپن

حفره عظیم ایجاد شده در اثر فرونشست زمین که در شهر فوکوکا در جنوب غرب ژاپن ایجاد شده بود با ۳۰ متر عرض و ۱۵ …

آخرین اخبار و مقالات