راه اندازی سامانه رصد و پایش بیماری ها در مرز مهران

راه اندازی سامانه رصد و پایش بیماری ها در مرز مهران
بازدید 594 زمان 2016/11/13 کد خبر 2421

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل دکتر محمد کریمی نیا روز یکشنبه در همایش بزرگ سلامت در سفر اربعین حسینی در استان ایلام …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل دکتر محمد کریمی نیا روز یکشنبه در همایش بزرگ سلامت در سفر اربعین حسینی در استان ایلام اظهار کرد: مسئولان فوریت های پزشکی با نصب این سامانه بر روی گوشی های همراه خود می توانند علائم بیماری فرد مراجعه کننده را وارد سامانه کنند تا در سریعترین زمان ممکن نوع بیماری و راههای درمان به آنها داده می شود.
وی با بیان اینکه این سامانه با همکاری پدافند غیرعامل کشور و دانشگاه تربیت مدرس طراحی شده است، افزود: هدف از راه اندازی این سامانه برنامه ریزی برای تشخیص به موقع بیماری و اعزام تیم های واکنش سریع بر بالین بیمار است.
به گفته وی، این سامانه از امروز برای نخستین بار ابتدا در مرز مهران و سپس در مرزهای چذابه و شلمچه در استان خوزستان شروع بکار می کند.
کریمی نیا با بیان اینکه فوریت های پزشکی در طول سال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ماموریت درمانی و بهداشتی را در کشور انجام می دهد، گفت: برای رسیدگی هر چه مطلوب تر و سریع تر به مصدومان و بیماران باید در کنار تجربه به دانش نوین و فناورهای روز دنیا نیز مجهز باشیم و اطلاع یابی از نوع بیماری الزام آور است.
 آمریکا در صدد تکثیر عناصر بیماری زا و تهدیدهای زیست محیطی در کشورهای جهان است
مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام در این همایش گفت: کشور آمریکا در سایه جنگ نرم بیش از ۷۰ میلیارد دلار را برای عناصر بیماری زا و انتشار این بیماری ها در کشورهای مختلف و تهدیدهای زیست محیطی هزینه می کند تا از این طریق علاوه بر دستیابی به اهداف و سیاست های خود هزینه های گزافی را به کشورها برای مقابله با این بیماری ها تحمیل کند.
پرویز شریفی افزود: در موضوع و آزمون اربعین و حضور سیل عظیم جمعیت در این همایش بزرگ در کشور عراق و جلوگیری از انتشار بیماری ها بداخل کشور توسط زائران، باید خدمات پزشکی و درمانی و سلامت بدرستی مدیریت و ساماندهی شده و صلابت، اقتدار و پویایی ایران اسلامی به رخ استکبار کشیده شود.
وی گفت: کشورهای استکباری و حامیان منطقه ای آنها از جایگاه مهم ایران و اشاعه انقلاب اسلامی در منطقه ترس و واهمه دارند و به شکل های مختلف سعی در تهدید ایران و برهم زدن امنیت و آرامش به طریق مختلف دارند ولی ایران برای نشان دادن عظمت خود به دشمنان، باید همایش بزرگ اربعین را که خاری در چشم آنهاست به بهترین شیوه و بدون هیچ مشکل خاصی اداره و مدیریت کنند.
افزایش ۵۰ درصدی خدمات درمانی به زائران اربعین
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: فلسفه فوریت های پزشکی بویژه در مواقع مهم رسیدگی به بیماران و مصدومان در سریعترین زمان ممکن و انجام اقدام های درمانی و پزشکی به آنها با رعایت احترام و صبر و حوصله است و همایش بزرگ اربعین مانوری واقعی برای ارائه بهترین و سریعترین خدمات درمانی به خیل عظیم زائران از سوی تیمهای فوریت های پزشکی است.
دکتر علی دل پیشه اظهار کرد: استان ایلام با وجود مشکلات زیرساختی اما درسالهای اخیر میزبان زائران و خادمان آنها از سراسر کشور است که هدف هر ۲ گروه ارادتمندی به خاندان نبوت بخصوص اباعبدالله الحسین (ع) است و مدیریت این همایش بزرگ در حوزه های مختلفی چون اسکان، تعذیه، بهداشت، امنیت نیازمند همکاری طرفین است.
دکتر صیدنور علیمرادی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان ایلام طی سخنانی گفت: امسال بر خلاف سال های گذشته حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت ناوگان فوریت های پزشکی با همکاری وزارت بهداشت افزایش یافته که این نیروها در ۵۵ نقطه استان ایلام مستقر شده و تمهیدات لازم برای حفظ سلامت و بهداشت زائران اندیشیده شده است.
این همایش با حضور ۵۰۰ نفر از نیروهای مرکز فوریت های پزشکی ۱۷ استان کشور در سالن شهدای قلاویزان شهر ایلام برگزار شد.
در پایان این همایش، با همکاری و هماهنگی وزارت بهداشت ۱۵۰ دستگاه آمبولانس، ۱۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ دستگاه موتور آمبولانس در جاده های استان ایلام و شهر و پایانه مرزی مهران اعزام شدند.
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه راه اندازی سامانه رصد و پایش بیماری ها در مرز مهران

بازدید معاونین قرارگاه پدافند زیستی از مرزهای بین المللی عراق

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل همزمان با عبور زائرین اربعین حسینی از مرزهای بین المللی چزابه و مهران و شلمچه، معاونین قرارگاه پدافند …

سلامت آب و غذای زوار اربعین در اولویت خدمات بسیج جامعه پزشکی/ کلرزنی آب نجف و کربلا برای بهداشتی‌تر شدن آن

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل رئیس زاده رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با بیان اینکه تجربه خدمت گزاران عرصه پزشکی در طی این …

بهترین راه حفظ سلامت مردم، انسجام سازمان هاست

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، آقاجانی معاون وزیر بهداشت و درمان کشور نیز در همایش ملی مدیران و کارشناسان پدافند زیستی …

اجرای رزمایش پدافند غیرعامل در ۵۰ مدرسه ایلام

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل؛ سرهنگ “عبدالصاحب طهماسبی”، جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دفاع و امنیت …

آخرین اخبار و مقالات