عملکرد مولدهای اضطراری برق همدان در وضعیت بحرانی آزمایش شد

عملکرد مولدهای اضطراری برق همدان در وضعیت بحرانی آزمایش شد
بازدید 954 زمان 2016/11/14 کد خبر 2476

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل علی سهرابی بیدار ظهر ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری مانورهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل علی سهرابی بیدار ظهر ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: برگزاری مانورهای عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تمرین نمایشی از قدرت مدیریت بحران بخش توزیع برق و ایجاد آرامش و اطمینان در ذی‌نفعان است.

سهرابی بیدار با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل شامل هر گونه اقدام غیرنظامی برای خنثی‌سازی و یا کاهش اثرات حمله دشمن است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف دشمن حمله یه زیرساخت‌هایی از جمله برق و آب است، افزود: برای اینکه دشمن نتواند به اهداف خود برسد باید اقداماتی برای خنثی‌سازی و یا کاهش اثرات حمله دشمن انجام شود.

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع برق همدان عنوان کرد: هدف اصلی دشمن در تخریب شبکه برق به ترتیب قطع برق مراکز حیاتی حساس و مهم و نقاط ضروری و عادی دیگر است که با توجه به این امر باید از تامین برق مراکز حیاتی حساس و مهم اطمینان خاطر ایجاد شود.

وی با اشاره به اهمیت آمادگی در این زمینه عنوان کرد: به همین منظور علاوه بر اقدامات این شرکت در راستای تامین برق پایدار، وجود مولدهای برق اضطراری در این مراکز و حتی در مراکز دیگر دارای اهمیت است.

سهرابی‌بیدار با اشاره به اقدامات اجرایی در هفته پدافندغیرعامل با هماهنگی شرکت توانیر و سازمان پدافندغیرعامل افزود: مانور آزمایش عملکرد مولدهای اضطراری در وضعیت بحرانی در بعضی از مراکز حیاتی، حساس و مهم استان از جمله این برنامه‌ها بود که به صورت همزمان در ۹ مرکز حیاتی، حساس و مهم برگزار شد.

وی ادامه داد: این مانور سراسری با هماهنگی شرکت توانیر و با رمز «یا امام سجاد(ع)» در مرکز دیسپاچینگ و مدیریت بحران شرکت توزیع برق استان با قطع برق ۹ مرکز تعیین شده آغاز و بعد از طی فرایند مانور اتمام مانور اعلام  شد.

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع برق همدان ابراز داشت: در مانور استان همدان در ۹ مرکز نیز مولد اضطراری مستقر بود و مانور با موفقیت انجام و عملکرد مولدها بیش از ۹۰ درصد موفق ارزیابی شد.

سهرابی‌بیدار با اشاره به برگزاری مانورهای عملیاتی استانی عنوان کرد:  اصلاح شبکه در شهرستان فامنین نیز از دیگر برنامه‌ها بود که با حضور گروه‌های عملیاتی از شهرستان‌های استان برگزار شد.

وی افزود: هدف از اجرای این مانور افزایش توان و آمادگی واحدهای اجرایی شرکت برای شرایط اضطراری ناشی از اقدامات تخریبی یا حوادث طبیعی و آشنایی واحدهای معین با خطوط و تاسیسات برق مدیریت برق شهرستان فامنین بود.

مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع برق همدان عنوان کرد: آشنایی و افزایش آمادگی پیمانکاران برای اقدام و همکاری در شرایط اضطراری، تعمیر و اصلاح بخشی از شبکه برق شهرستان و سنجش و پیگیری افزایش سرعت و سطح آمادگی مدیران و کارکنان در پاسخ به فراخوان‌ها در شریط اضطراری و بحران‌ها نیز از دیگر اهداف اجرای این مانور بود.

وی با بیان اینکه برگزاری این مانورها تمرین نمایشی از قدرت مدیریت بحران بخش توزیع برق و ایجاد آرامش و اطمینان در ذینفعان است، گفت: حضور نیروهایی از ادارات مختلف شهرستان و اقدامات عملیاتی همزمان در راستای مانور برقراری شریان‌های حیاتی و تبادل تجربیات و اطلاعات برای افزایش سطح
هماهنگی‌ها و اقدام لازم در شرایط اضطراری نیز از دیگر مزایا برگزاری این مانورها است.

سهرابی‌بیدار یاداور شد: از دیگر برنامه‌های اجرایی در هفته پدافند غیرعامل مانور تخلیه ساختمان برای افزایش آمادگی همکاران در ستاد و واحد اجرایی بود.

منبع : پایداری ملیخبر های مشابه عملکرد مولدهای اضطراری برق همدان در وضعیت بحرانی آزمایش شد

نخستین نیروگاه سیار خاورمیانه در ایران ساخته شد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، نیروگاه ۲۵ مگاواتی سیّار نوشهر و بهشهر، به عنوان محصولات جدید گروه مپنا با شبکه سراسری …

جلسه کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل با قرارگاه پدافند سایبری استان

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، اولین جلسه مشترک کارگروه تخصصی انرژی و آب پدافند غیرعامل با قرارگاه پدافند سایبری …

حضور باصلابت مردم در انتخابات پشتوانه محکم امنیت ملی کشور شد

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان در نطق پیش …

پدافند انتخاباتي ملت هوشمند ايران

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل، ربيع فلاح جلودار از مشاركت حداكثري مردم  در انتخابات تقدير و تشكر نمود و گفت : آزاد …

آخرین اخبار و مقالات