ایران در سوریه موشک‌هایی ساخت که در جنگ ٣٣ روزه به اسرائیل شلیک شد/ ترامپ بزرگتر از دهنش حرف زده

ایران در سوریه موشک‌هایی ساخت که در جنگ ٣٣ روزه به اسرائیل شلیک شد/ ترامپ بزرگتر از دهنش حرف زده
بازدید 644 زمان 2016/11/19 کد خبر 2566

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم بزرگداشت پنجمین …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سردار سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد شهادت سردار شهید حسن طهرانی مقدم و جمعی از نیروهای موشکی سپاه پاسداران که در حسینیه امام رضا (ع) ستاد نیروی هوافضای سپاه برگزار شد، گفت: شهیدانی که در ایجاد قدرت موشکی شب و روز نشناختند و گره‌های بزرگی را در مسیر آن باز کردند، اکثرا با زبان روزه جان خود را تقدیم کردند که در راس آنها شهید بزرگوار، دانشمند پارسا، حسن طهرانی مقدم بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه از سال ٦٠ طهرانی مقدم را می‌شناختم ادامه داد: او جوانی مخلص و پرتلاش بود که از دیده بانی شروع کرد و مسئولیت خمپاره ها را بر عهده گرفت و پیروزی‌هایی را نصیب رزمندگان اسلام کرد و سپس به سمت سازماندهی توپخانه رفت.

باقری به روحیه شهید طهرانی مقدم اشاره کرد و اظهار داشت: او لحظه‌ای آرام و قرار نداشت؛ در عملیات رمضان از او خواسته شد بر فراز شهر بصره منور و اعلامیه پخش کند و در کمترین زمان این کار را انجام داد و مرمی‌هایی طراحی کرد که اعلامیه در آن جای بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه شهید طهرانی مقدم اقدامات بسیار بزرگی را در طول زندگی خود انجام داد، تصریح کرد: وقتی به موضوعی برخورد می‌کنم با خود فکر می‌کنم اگر شهیدان طهرانی مقدم و کاظمی بودند چه می‌کردند و همان مسیر را ادامه می‌دهم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به دوران دفاع مقدس ادامه داد: زمانی در سوریه مطرح شد که ما به عنوان عضوی از محور مقاومت در حال نبرد هستیم و باید موشک داشته باشیم، طهرانی مقدم با تعداد اندکی از یارانش به آنجا رفت و آموزش های چندین ساله را در چند ماه فراگرفت و زمانی که آنها اعلام عدم همکاری کردند، طهرانی مقدم و یارانش یاد گرفته بودند که چگونه از این ادوات استفاده کنند.

سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: جهاد یعنی اینکه همانند شهیدان طهرانی مقدم و کاظمی با تمام توان تلاش کنید و به خدا توکل داشته باشید.

وی با تاکید بر اینکه تمام گره‌هایی که در مسیر موشکی بود با توان و توکل طهرانی مقدم و یارانش حل می‌شد، تصریح کرد: طهرانی مقدم قبل از تست های موشکی دعای توسل و زیارت عاشورا می‌خواند و بعد از تست نماز شکر به جا می آورد.

باقری به مشکلات تهیه سلاح در طول دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در زمان جنگ کشورها به ما موشک نمی‌دادند و ملاحظه شوروی را می‌کردند مثلا سوریه می‌گفت که نگهبان انبارهای موشکی ما افراد روسی هستند و نمی‌توانیم موشک بدهیم و لیبی تعداد کمی موشک داد و شرط گذاشت که کجا را بزنیم؛ اما همین سوریه به جایی رسید که در سال‌های گذشته ایران در حلب برایش صنعت موشکی ایجاد و موشک تولید کرد و در جنگ ٣٣ روزه علیه اسرائیل به کار رفت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مساله سوخت جامد موشکی از جمله موضوعات پیشرفته جهان است که در دست هرکسی نیست، تاکید کرد: طهرانی مقدم و یارانش تلاش خود را برای حل سوخت موشکی گذاشتند و حرکت با اخلاص و تلاش جهادی بن بستی در برابر طهرانی مقدم باقی نمی‌گذاشت درحالیکه مشکلات زیادی در حوزه موشکی داشتیم.

وی به آموزش نیروها توسط شهید طهرانی مقدم اشاره کرد و گفت: او  جوانانی را تربیت کرده که همه منتظر شهادت هستند و مسیری را  پایه‌گذاری کرد که  با تمام توان و قوت و بدون ضعف و سستی ادامه دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پشت سر ولایت بودن بدون تعبیر و تفسیر را از خصوصیات دیگر شهید طهرانی مقدم برشمرد و اظهار داشت: اقتدار موشکی ایران امروز قابل قیاس با گذشته و حتی سال قبل هم نیست و  دشمنان با سیستم‌های پیشرفته سپر دفاع موشکی و هزینه‌های فراوان و اسامی دهن پرکن نیز نتوانستند بر سرعت و قدرت و دقت و فراگیری موشک‌های ما غلبه کنند.

باقری با تاکید بر این مطلب که با حمایت رهبری قدرت موشکی ما به جایی رسیده است که دشمنان نمی‌توانند تصمیم به تجاوز بگیرند، خاطرنشان کرد: حتی وقتی دیوانه‌ای مانند نخست وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید بارها تا مرز حمله پیش رفته‌ایم، مشاورانش جلوی او را گرفتند و می‌گفتند پایان این جنگ معلوم نیست.

وی تاکید کرد: پایان جنگی که دشمنان با ایران شروع کنند به گونه‌ای است که دشمن ذلیلانه شکست را بپذیرد و دیدیم که در جنگ ٣٣ روزه چه اتفاقی افتاد و نتیجه جنگ با یکی از یاران ایران همان بود، در حالیکه توان و قدرت حزب الله قابل مقایسه با توان نیروهای مسلح ایران نیست.

باقری ادامه داد: در جنگ ۳۳ روزه دیدیم که حزب الله تا لحظه آخر به شلیک موشک‌هایش به سمت اسراییل ادامه داد و ضربات سختی به این رژیم زد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین به انتخاب رئیس‌جمهور جدید آمریکا اشاره کرد و گفت: این فردی که تازه قدرت گرفته حرف‌های بزرگتر از دهنش زده_خب موقع تبلیغات شکر زیادی می‌خورند_ و گفته بود که اگر من در زمان دستگیری ملوانان در خلیج فارس بودم برخورد دیگری با ایران می‌کردم! خب از فرماندهان نیروی دریایی‌ات بپرس که ملوانانش در زمان دستگیری توسط سپاه روی قایق‌های خود چه کار کردند؟ تهدید ایران در تنگه هرمز تنها یک شوخی است.

باقری تأکید کرد: همین قدرت را در حوزه پدافند، زمینی، دریایی، هوایی و نیروی قدس داریم و می‌بینیم که محور مقاومت روزبه‌رو قوی‌تر شده و شاهدیم بدون اینکه گردان و لشکر به کشور سوریه ببریم حرف اول را رزمندگانی می‌زنند که تحت فرماندهی فرماندهانی چون شهید مقدم بودند.

وی افق آینده ایران و اسلام را کاملاً روشن و مسیر ذلت دشمنان را نیز کاملاً شفاف عنوان کرد و گفت: شاید ملت نداند در پنج سال گذشته چه کارهای بسیار عظیمی در شمال غرب کشور انجام شده است و شاهد درگیری با دشمنان بوده‌ایم و دو حزب ورشکسته بعد از سال‌ها شروع به عملیات کردند و تلفات دادند و بعد از آن اعلام کردند که به کار سیاسی بازمی‌گردند. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ما می‌دانیم که اگر یک شب بخوابیم دشمن بیدار است، لذا مراقب هستیم. ایران بدون هیچ چشمداشتی به یک وجب خاک همسایگان، منافع خود و اسلام را دنبال می‌کند و با رعایت تمام مبانی به مستضعفین در برابر تروریست‌ها و استکبار جهانی کمک و به آن افتخار می‌کند. 

باقری کمک به حزب‌الله در حوزه موشکی و سایر ابعاد صورت گرفته را در همین راستا دانست و اضافه کرد: نیروهای مسلح در امور کشوری دخالت نمی‌کنند، اما از مقامات کشور دعوت، تشویق و آنها را ترغیب می‌کنیم که راه نورانی شهدا را پیش بگیرند و بهتر از گذشته در مسیر حرکت کنند؛ از آنها می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری را پیاده کنند و آنچه خود داریم از بیگانه تمنا نکنند. به عنوان مثال؛ مگر تولید دانِ مرغ و کنجاله سخت تر از تولید موشک زمین به زمین است که جوانان ما آن را ساخته‌اند؟

باقری تأکید کرد: ما از خدا می‌خواهیم آگاهی و درایت مسئولین بالاتر رود و مسئولین توفیق پیدا کنند در هر دوره‌ای از مسئولیت که رأی می‌آورند_ چه بعد از چهار سال و چه بعد از هشت سال_ بتوانند بگویند از کجا به کجا رسیدیم و چه مشکلاتی از مردم را حل کردیم، این ملت لیاقت بهتر از اینها را دارد. 

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه ایران در سوریه موشک‌هایی ساخت که در جنگ ٣٣ روزه به اسرائیل شلیک شد/ ترامپ بزرگتر از دهنش حرف زده

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات