رعایت مقررات مربوط به پدافند غیرعامل از اولویت‌ها است

رعایت مقررات مربوط به پدافند غیرعامل از اولویت‌ها است
بازدید 657 زمان 2016/11/24 کد خبر 2651

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل حامد عبدالرزاقی اظهار کرد: ناظران عالی این اداره کل در اعمال ماده ۳۵ قانون نظام‌مهندسی و کنترل …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل حامد عبدالرزاقی اظهار کرد: ناظران عالی این اداره کل در اعمال ماده ۳۵ قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان، بازدید و بازرسی مکرر از پروژه‌های بلندمرتبه و مجتمع‌های تجاری و اداری در حال ساخت استان را با توجه به اهمیت آن‌ها در اولویت‌های کاری خود قرار داده‌اند.
وی افزود: این پروژه‌ها به‌عنوان نمادهای شاخص شهری دارای کارکردهای مؤثری در منظر شهر هستند و با توجه به دوام و ماندگاری این ساختمان‌ها ضرورت دارد که کیفیت مصالح و اجرا از استانداردهای بالایی برخوردار باشد.
رئیس اداره نظام‌مهندسی ادامه داد: ضمناً رعایت مقررات مربوط به حفاظت ساختمان‌ها در مقابل حریق و همچنین مقررات مربوط به پدافند غیرعامل از دیگر اولویت‌ها است.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از موارد نقص و تخلف دریکی از پروژه‌های بلندمرتبه قزوین، افزود: حذف یکی از ورودی‌های اصلی ساختمان، ایمنی ناکافی نماسازی و عدم طراحی و اجرای نما در سطوح قابل‌رؤیت، بخشی از موارد نقص این پروژه است.
وی با اشاره به اینکه نمای ساختمان تأثیر قابل‌توجهی در سیما و منظر شهری دارد یادآور شد: موضوع تکمیل نمای این ساختمان می‌بایست در کمیته سیما و منظر اداره کل راه و شهرسازی استان موردبررسی قرار گیرد.
عبدالرزاقی عدم وجود مجری واجد صلاحیت در مرحله نازک‌کاری را به‌عنوان یکی از دلایل اصلی بروز این مشکلات برشمرد.
رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی با اشاره به این‌که تخلفات دیگری نیز در اجرای عملیات ساختمانی این پروژه مشاهده‌شده، عنوان کرد: با توجه به پیگیری‌ها و نیز هماهنگی به‌عمل‌آمده با دستگاه‌های متولی، در صورت عدم توجه به تذکرات ابلاغ‌ شده، اجرای عملیات ساخ
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه رعایت مقررات مربوط به پدافند غیرعامل از اولویت‌ها است

آخرین اخبار و مقالات