محور آبترش، ضیاآباد، خرمدشت چهارخطه می شود

محور آبترش، ضیاآباد، خرمدشت چهارخطه می شود
بازدید 554 زمان 2016/12/09 کد خبر 3067

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل حامد مانی فر  با اشاره به سفر امینی، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل حامد مانی فر  با اشاره به سفر امینی، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی و میرشفیع، معاون آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار کرد: محور آبترش- ضیاآباد- خرمدشت با عبور از منطقه تاریخی و گردشی قاقازان و ایجاد دسترسی برای ناحیه تاریخی قزقلعه، محورهای پر تردد قزوین- رشت، قزوین- زنجان و قزوین به همدان را به یکدیگر متصل می کند.
وی افزود: در بازدید معاونین وزیر راه و شهرسازی و بررسی شرایط محور آبترش – ضیاآباد – خرمدشت، موافقت اولیه لازم برای ایجاد آزادراه چهارخطه در این محور با سرمایه گذاری بخش خصوصی دریافت شد.
وی با اشاره به اینکه این محور با طول ۵۵ کیلومتر در حال حاضر با مشخصات راه فرعی و روستایی در حال سرویس دهی است، افزود: این کمربندی سه محور پرترافیک و حساس قزوین – رشت، قزوین – زنجان و قزوین – همدان را به یکدیگر متصل کرده و مسیر دسترسی به شمال و غرب کشور را کوتاه خواهد کرد.
رئیس شورای حمل و نقل استان خاطر نشان کرد: کاهش در مصرف سوخت، زمان سفر، حجم ترافیک و همچنین ارتقای موضوع پدافند غیرعامل در منطقه از جمله مزایای احداث و ارتقای این محور است.
مانی فر با اشاره به اینکه احداث راه اصلی در این محور در قانون بودجه پیش بینی شده عنوان کرد: برای ارتقای آن به آزادراه با توجه به اعلام آمادگی سرمایه گذار، انجام مراحل ادارای در دستور کار قرار می گیرد تا مطالعات اولیه برای این پروژه آغاز شود.
مدیرکل راه و شهرسازی یادآور شد: منطقه قاقازان از جمله مناطق بکر گردشگری و تاریخی بوده و با احداث آزادراه آبترش – ضیاآباد – خرمدشت راه دسترسی برای بازدید از آثار تاریخی متعددی از جمله قزقلعه یا قلعه دختر نیز فراهم خواهد شد، علاوه برآن با توجه به وجود فعالیت گسترده کشاورزی در بخش های ضیاآباد و تاکستان و تولید محصولات با کیفیت انگور و گردو، ایجاد این مسیر می تواند با افزایش ایمنی و تسریع در حمل و نقل کمک شایانی به توسعه اقتصادی و کشاورزی منطقه داشته باشد.
در ادامه جعفر قزوینیان مدیر ساخت و توسعه راههای اداره اداره کل راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر محور آبترش – ضیاآباد – نهاوند تحت عنوان احداث راه اصلی در حال اجرا است که ۷ کیلومتر آن از سمت آبترش به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: پروژه ایجاد تقاطع غیرهمسطح در محل تقاطع این محور با آزادراه قزوین – رشت نیز در حال اجرا است.
قزوینیان همچنین اضافه کرد: با توجه به تردد قابل توجه، برنامه ریزی برای بازیافت سرد و تثبیت ۱۲ کیلومتر از مسیر در دستور کار قرار دارد که افزایش ایمنی و تسهیل در عبور و مرور را در پی خواهد داشت.
مدیر ساخت و توسعه راههای در پایان گفت: با توجه با بازدید معاونین وزیر راه و شهرسازی از این پروژه به امید خدا پیگیری برای ایجاد آزادراه در این مسیر به طور جدی در برنامه قرار گرفت.
منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه محور آبترش، ضیاآباد، خرمدشت چهارخطه می شود

مرگ سالانه۱۵۰۰کارگر درحوادث کار/ایمنی نازل در کارگاههای ساختمانی

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش به  نقل از وزارت راه و شهرسازی، حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه بیان …

آخرین اخبار و مقالات