شمخانی: برای هرگونه بدعهدی و بی‌مسئولیتی محدود و فاحش در برجام، برنامه داریم

شمخانی: برای هرگونه بدعهدی و بی‌مسئولیتی محدود و فاحش در برجام، برنامه داریم
بازدید 599 زمان 2016/12/11 کد خبر 3118

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی عصر امروز …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی عصر امروز در دیدار با رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: مهمترین اولویت جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف است و هرگونه اقدامی که موجب ایجاد انحراف در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی به‌عنوان اصلی‌ترین تهدید جهان اسلام گردد خیانت به مسلمانان جهان تلقی می‌شود.

علی شمخانی با تقدیر از مواضع اصولی جهاد اسلامی فلسطین که در بیانیه ۱۰ ماده‌ای اخیر این جنبش مورد تأکید قرار گرفت اظهار داشت: هر راهبرد دیگری غیر از تداوم مقاومت در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی حرکت به‌سمت سراب است.

وی با اشاره به کنگره عظیم اربعین در سال جاری که در آن میلیونها انسان آزاده با مذهب و ملیت مختلف شعار محوری حمایت از فلسطین را سردادند، افزود: امروز حامیان فلسطین در سراسر جهان معتقدند تنها راه پیروزی و احقاق حق مردم، تکیه بر اراده داخلی و مقاومت اسلامی است.

دریابان شمخانی رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه را شریک راهبردی گروههای تروریستی و تکفیری که ایجاد کننده فتنه برادرکشی در جهان اسلام هستند عنوان کرد و گفت: ارائه سلاح، درمان مجروحان و کمک‌های اطلاعاتی و مالی تنها بخشی از حمایت رژیم صهیونیستی و متحدانش از تروریستهای تکفیری برای کشتار مسلمانان و تشدید درگیری‌ها در کشورهای اسلامی است.

وی با توجه به تلاش لابی صهیونیسم در هیئت حاکمه آمریکا برای تأثیر گذاری بر روند اجرای تعهدات واشنگتن در اجرای برجام اعلام کرد: برجام نشان روشنی از قدرت نرم جمهوری اسلامی در مقابله با نظام سلطه بوده و ما ضمن دفاع بدون تنازل از حقوق قانونی خود برای مقابله با هرگونه بدعهدی و بی‌مسئولیتی محدود و فاحش، برنامه داریم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی شکست سنگین تروریستهای تکفیری و حامیان منطقه‌ای و غربی آنها در سوریه و عراق را سرنوشتی محتوم برای کلیه متجاوزان و سلطه‌گران عنوان کرد و اظهار داشت: زمان اعمال اراده سیاسی به ملل مظلوم با سلاح پول و خشونت و جنایت سپری گردیده و به وعده الهی آینده متعلق به مستضعفان و محرومان است.

رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های رهبری، دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین افزود: تنها حکومتی در جهان که به‌صورت واقعی از آرمان فلسطین حمایت و پشتیبانی نموده و رژیم جعلی صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد، جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تقبیح حاکم شدن سیاستهای تفرقه آمیز در جهان اسلام که موجب کاهش حساسیت نسبت به فلسطین و استیفای حقوق مردم مظلوم آن شده است تصریح کرد: برخی کشورهای عربی با تلاش برای مقابله با جمهوری اسلامی که عامل ثبات و صلح در منطقه است مسیر تضعیف جبهه مقاومت و همکاری با دشمنان جهان اسلام را می‌پیمایند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه شمخانی: برای هرگونه بدعهدی و بی‌مسئولیتی محدود و فاحش در برجام، برنامه داریم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات