امنیت منطقه با حضور کشورهای منطقه ممکن است/نیازی به کشورهای فرامنطقه ای نیست

امنیت منطقه با حضور کشورهای منطقه ممکن است/نیازی به کشورهای فرامنطقه ای نیست
بازدید 517 زمان 2016/12/11 کد خبر 3124

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امیردریادارحبیب الله سیاری شنبه شب در آئین دیدار وابستگان نظامی کشورهای خارجی به …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، امیردریادارحبیب الله سیاری شنبه شب در آئین دیدار وابستگان نظامی کشورهای خارجی به مناسبت سالروز نیروی دریایی و عملیات مروارید، اظهارکرد: پیام جمهوری اسلامی ایران همواره پیام صلح و دوستی است.

وی ضمن گرامیداشت مقدم وابستگان نظامی کشورهای خارجی تاکیدکرد: اطمینان داریم که این گردهمایی بزرگ بستری برای تحکیم روابط دولت ها، نیروهای مسلح و به خصوص نیروی دریایی باشد و زمینه ساز صلح پایدار تلقی می شود.

دریادارسیاری با اشاره به فرازهایی ازسخنان فرمانده کل قوا در باره امنیت دریایی گفت: منافع دریا مال همه است و امکانات دریا نیزمتعلق به ملت ها، چگونه می توان از این امکانات استفاده کرد.
وی افزود: این اقتدار توسط نیروهای دریایی کشورها تامین می شود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش با گرامیداشت هفتم آذرسال ۱۳۵۹ و همچنین عملیات مروارید گفت: این روز در تاریخ دفاع مقدس نشان دهنده اقتدار ایران اسلامی و اولین پیروزی نیروهای ایرانی بود.

دریادارسیاری ادامه داد: این عملیات انهدام هسته اصلی دشمن، انهدام پایانه های دریایی دشمن، قطع درباره مواصلاتی دشمن وهمچنین بازگذاشتن خطوط مواصلات خودی را به همراه داشت.

وی تاکیدکرد: به این مناسبت و این پیروزی ها این روز را به عنوان نیروی دریایی نامگذاری کردند.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش دربخش دیگری از سخنان خود نمونه دیگری از پیروزی های نیروی دریایی را در دوران هشت سال دفاع مقدس اسکورت بیش از ۱۰ هزار کشتی نفتی ذکر بود که صادرات کشور یک روزهم وقفه نداشته باشد و اقتصاد کشور بدون نفت انجام شود.

دریادارسیاری دربخش دیگری ازسخنان خود در باره سند افتخار نیروی دریایی با اشاره به بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) گفت: نیروی دریایی ایران ازخلیج فارس تا دیگر مرزهای آبی چون نگینی درخشان است و با صلابت خود استوار ایستاده است.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش گفت: اکنون به برکت برخورداری از کارکنانی با صلابت و صداقت نه تنها تجهیزات ما در بالاترین سطح است بلکه با ساخت تجهیزات به روز نیروی دریایی از آب های سبز به نیروی دریایی آب های آبی تبدیل شده و در مقیاس جهانی عمل می کند.

** مبارزه با دزدان دریایی نقش موثری در توسعه اقتصادی دارد

وی خطاب به میهمانان و وابستگان نظامی کشورهای خارجی حاضر در این آئین گفت: با تدابیر رهبرمعظم انقلاب و همچنین صلابت نیروهای دریایی اقتدار ما در آب های آزاد گسترش یافته و با اعزام نیروهای صلح و دوستی بستر توسعه و تحکیم روابط فراهم آمده است.

دریادارسیاری با اشاره به برگزاری رزمایش های حرفه ای نیروی دریایی اظهارکرد: همزمان با برگزاری و نمایش افتخارآفرین و حرفه ای نیروی دریایی امروز درباره مبارزه با دزدان دریایی گام های موثری در جهت توسعه اقتصادی در دریا برداشته ایم. 

وی ادامه داد: در این فرایند با برگزاری رزمایش های دریایی قدرت بازدارندگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشته ایم و اقتدار و مالکیت ایران امروز فراتر از قبل و فراتر از مرزهای ایران به اثبات رسیده است.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش تاکید کرد: اکنون نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به نیرویی اثرگذار در سمپوزیوم نیروی دریایی اقیانوس هند مبدل شده است و میزبان آن درسال ۲۰۱۸ است که هم اکنون از شما وابستگان نظامی دریایی دعوت می شود که در این گردهمایی شرکت کنید.

دریادارسیاری اعلام کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تعاملات، برقراری امنیت، آموزش، تبادل ناوگان و پشتیبانی آمادگی خود را با کشورهای دوست اعلام می کند.
آئین گرامیداشت سالروز عملیات مروارید و روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور وابستگان نظامی ۲۷ کشور در ستاد نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه امنیت منطقه با حضور کشورهای منطقه ممکن است/نیازی به کشورهای فرامنطقه ای نیست

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات