تبليغ كالای داخلی رونق بخشيدن به اقتصاد ملی است

تبليغ كالای داخلی رونق بخشيدن به اقتصاد ملی است
بازدید 549 زمان 2016/12/11 کد خبر 3128

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛ نهمین جلسه کارگروه برنامه ملی گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی به …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی؛ نهمین جلسه کارگروه برنامه ملی گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی به ریاست عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی برگزار شد.
 
در این نشست که به منظور بررسی نظام گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و بررسی شاخص‌ها و محورهای رسانه‌ای این گفتمان سازی برگزار شد، رئیس رسانه ملی ضمن استماع گزارشی از مراحل اجرای مصوبات نشست‌های قبلی، نکاتی را در چگونگی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در رسانه‌ها و محیط‌های فرهنگی و دانشگاهی بیان کرد.
 
علی عسکری با تشریح شاخصه‌های فرهنگی و رسانه ای برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: خوشبختانه برنامه‌های رادیو و تلویزیونی در حوزه اقتصاد مقاومتی تاثیر مثبت خودش را در بین مردم داشته است و لذا در این مسیر تغییر روند فعالیت حوزه‌های اقتصادی به منظور تحقق شعار اقتصاد مقاومتی امری ضروری است.
 
 وی افزود: در صدا و سیما صدها عنوان برنامه در این زمینه تولید شده اما آنچه شاخص است و اهمیت دارد بحث امید آفرینی است که باید به آن توجه بیشتری شود و به عنوان یک جریان ملی باید روی شاخص‌های آن کار کرد.
 
علی عسکری تلاش برای تبلیغ مصرف کالاهای داخلی را با هدف رونق بخشیدن به تولید ملی مورد تاکید قرار داد.
 
در این نشست همچنین «نظام نامه تبیین و گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی» بررسی شد.
 
رئیس رسانه ملی با بیان بندهایی از این نظام نامه گفت: در نظام نامه مذکور، راهبردهای اطلاع رسانی پیش بینی شده است که نشانگر وظایف رسانه‌ها در آگاه کردن مردم نسبت به موضوعات اقتصادی است تا گفتمان سازی مناسبی شکل بگیرد و این موضوع در جامعه تبیین شود.
 
در این جلسه که با حضور برخی از معاونان سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط با کارگروه برنامه ملی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و نیز برخی مدیران رسانه‌ها در صداوسیما تشکیل شده بود، شاخص‌های گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی از جمله، روند کاهش واردات مصرفی، روند صادرات، تولید اقلام استراتژیک و روند مبارزه با قاچاق و میزان کشفیات و نیز روند فروش کالاهای تولید داخل مورد بررسی قرار گرفت و بر نقش رسانه‌ها در تحقق شاخص‌های گفتمان سازی تاکید شد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تبليغ كالای داخلی رونق بخشيدن به اقتصاد ملی است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات