جمع‌آوری لاشه ۱۰۷۸ پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد در تالاب میقان اراک

جمع‌آوری لاشه ۱۰۷۸ پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد در تالاب میقان اراک
بازدید 117 زمان 2016/12/26 کد خبر 3410

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسینعلی ابراهیمی کارنامی: بر اساس پایش‌های صورت گرفته تا شب گذشته یک هزار …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسینعلی ابراهیمی کارنامی: بر اساس پایش‌های صورت گرفته تا شب گذشته یک هزار و ۷۸ لاشه از پرندگان مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب میقان اراک جمع‌آوری و دفن شده که از این تعداد ۹۰۰ لاشه غاز بوده است.

وی تصریح کرد: به دلیل باتلاقی بودن تالاب جمع‌آوری لاشه‌ها با مشکلات بسیاری همراه است، ضمن اینکه امروز نیز به دلیل بارندگی امکان جمع‌آوری لاشه‌ها وجود نداشت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به سینوسی بودن آمار تلفات گفت: به دلیل سینوسی بودن آمار تلفات نمی‌توان به طور دقیق در مورد کاهش آمار تلفات اظهار نظر کرد، چرا که در برخی از روزها آمار بالا و در روزهای دیگر آمار پایین است، اما در مجموع می‌توان گفت آمار پرندگان مبتلا به بیماری کاهش یافته است.

ابراهیمی با بیان اینکه محیط زیست استان تمام امکانات و تجهیزات خود را برای مقابله با این بیماری بسیج کرده است، بیان داشت: نیروهای محیط زیست دائماً در حال پایش منطقه هستند، همچنین اکیپ‌های بازرسی در تمام شهرستان‌های استان فعال شده‌اند که خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی از مناطق دیگر استان در مورد این بیماری دریافت نشده است.

وی افزود: دو اکیپ از نیروهای داخلی و سه اکیپ از نیروهای خارج از سازمان پس از فراگیری آموزش‌های لازم در کار پایش منطقه مشغول به کار هستند و لاشه‌ها را بر اساس اصول بهداشتی در منطقه در نظر گرفته شده دفن می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به تشکیل قرارگاه عملیاتی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان و رصد فعالیت‌ها توسط این قرارگاه اظهار کرد: در حال حاضر منطقه تالاب میقان اراک در قرنطینه کامل است و اجازه ورود هیچ گردشگری به منطقه داده نمی‌شود، ضمن اینکه پروانه‌های شکار نیز لغو شده‌اند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه جمع‌آوری لاشه ۱۰۷۸ پرنده مبتلا به آنفلوآنزای فوق حاد در تالاب میقان اراک

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات