جشن سال نو نیویورکی‌ها در سایه تدابیر شدید امنیتی

جشن سال نو نیویورکی‌ها در سایه تدابیر شدید امنیتی
بازدید 683 زمان 2016/12/30 کد خبر 3472

پلیس نیویورک از بیم تکرار حملات کامیونی داعش به تجمع مردم در لحظه تحویل سال نو میلادی، ۷ هزار مأمور را بسیج کرده و گفته …


پلیس نیویورک از بیم تکرار حملات کامیونی داعش به تجمع مردم در لحظه تحویل سال نو میلادی، ۷ هزار مأمور را بسیج کرده و گفته که مسیرهای ورودی میدان را با کامیون‌های پر از شن خواهد بست.

به گزارش فارس، پلیس نیویورک می‌گوید روز شنبه و همزمان با برگزاری جشن سال نو مسیحی در روز شنبه، تمهیدات امنیتی خاصی برای جلوگیری از تکرار حوادثی شبیه حوادث تروریستی فرانسه و برلین، اندیشیده شده است.

اواخر تیر ماه سال جاری بود که یکی از طرفداران داعش در شهر نیس فرانسه به مردمی که روز ملی فرانسه را جشن گرفته بودند حمله کرد و ۸۶ نفر را کشت.

هفته گذشته هم یک کامیون در برلین به بازار فروش وسائل جشن کریسمس حمله کرد و ۱۲ نفر را کشت؛ داعش مسئولیت این حمله را هم پذیرفت.

حالا پلیس نیویورک که شهر خود را هدفی عالی برای داعش می بیند، از تمهیدات امنیتی در یکی از مراکز اصلی تجمع مردم در لحظه تحویل سال یعنی میدان تایمز خبر داده است.

بر اساس گزارش رویترز، پلیس تخمین زده که حدود ۲ میلیون نفر در این میدان جمع شوند و برای جلوگیری از ورود کامیون‌های مهاجم داعشی به داخل محوطه تجمع، از قرار گرفتن ۶۵ کامیون بزرگ حمل زباله در ورودی‌های میدان خبر داده است.

این کامیون‌ها برای سنگین‌تر شدن و اطمینان کامل از بسته شدن کامیون مهاجم، با شن پر خواهند شد.

پلیس اعلام کرده که مردم در روز شنبه، انتظار دیدن پلیس‌های با بن دندان مسلح، سگ‌های بمب‌یاب، هلیکوپترهای گشت‌زنی بر فراز میدان تایمز و پست‌های بازرسی محتویات کیف‌های دستی را داشته باشند.

پلیس نیویورک گفته که برای تأمین امنیت شهر در این روز خاص، ۷ هزار مأمور را بسیج خواهد کرد.

همچنین از مردم خواسته شده که چتر، کیف‌های دستی بزرگ و نوشیدنی‌های الکلی همراه نداشته باشند چون ورود آنها به محوطه میدان تایمز قدغن خواهد بود.

منبع : تابناک


خبر های مشابه جشن سال نو نیویورکی‌ها در سایه تدابیر شدید امنیتی

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات