پیوست پدافند غیرعامل دستگاه های اجرائی استان گلستان تدوین شود

پیوست پدافند غیرعامل دستگاه های اجرائی استان گلستان تدوین شود
بازدید 51 زمان 2017/01/01 کد خبر 3506

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسن صادقلو در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان تصریح کرد: خاستگاه پدافند غیر …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، حسن صادقلو در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان تصریح کرد: خاستگاه پدافند غیر عامل عمدتا متوجه دشمن خارجی و ایادی آنان در کشور است و گاهی اوقات باید به صورت یک اقدام پیشگیرانه به آن توجه داشت.

وی افزود: این اقدامات بیشتر نرم‌افزارانه، پیچیده، علمی و با استفاده از ظرفیت‌های فناورانه انجام می‌شود و از ویژگی‌های سخت‌افزارانه و زمخت بدور هستند.

وی با تاکید بر اهمیت مسائل پدافند غیرعامل یاداور شد: گاهی مسائل پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجرایی از خدمات صورت گرفته پراهمیت‌تر می‌شود چرا که پروژه‌ای که در آن ماه‌ها برای بهره‌برداری در جهت خدمت، زحمت کشیده شده یک شبه به هم می‌ریزد.

استاندار گلستان با تاکید بر استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در حوزه پدافند غیرعامل تصریح کرد: اگر شرایط تغییر را مدیریت نکنیم باید به فکر مدیریت شرایط بحران باشیم و در این مسیر وظیفه مدیریت پدافند غیرعامل در حوزه تغییرات زمین، آب، خاک، جنگل‌ها و هوای استان به جهت پاکی و یا آلودگی مسئله قابل توجهی است.

صادقلو آمادگی فکری، ذهنی و روحی جامعه برای مقابله را پر اهمیت دانست و افزود: روحانیون، نخبگان و دستگاه‌های خدمت رسان می‌توانند نقش مهمی در آموزش، شناخت و ایجاد آمادگی جامعه نسبت به مخاطرات پدافند غیرعامل داشته باشند.

وی یادآور شد: باید موضوع مطالعات در خصوص مسائل پدافند غیرعامل با ردیفی خاص در بودجه استان مورد نظر قرار گیرد.

استاندار گلستان همچنین بر جایگیری پدافند عامل در واحدهای دانشگاهی و آموزشی استان و همچنین طرح مسئله در شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد.

قاسم غریب آبادی رئیس شورای پدافند غیر عامل استان گلستان هم در این جلسه گزارشی از برنامه های اجرا شده در این هفته ارائه کرد و افزود: در این هفته ۴۰۰ برنامه در ارتباط با پدافند غیرعامل در استان اجرا شد که دستگاه‌های اجرایی استان نقش بسزایی در این برنامه‌ها داشتند.

در این جلسه مدیران حاضر نقطه نظرات خود را مربوط به مسائل پدافند غیرعامل در استان و دستگاه های مطبوع خود ارائه کردند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه پیوست پدافند غیرعامل دستگاه های اجرائی استان گلستان تدوین شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات