امنیت کشورمان در منطقه مثال زدنی است و شرایط مطلوبی در کشور حاکم است

امنیت کشورمان در منطقه مثال زدنی است و شرایط مطلوبی در کشور حاکم است
بازدید 92 زمان 2017/01/03 کد خبر 3534

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر روز (دوشنبه) در جلسه جمع‌بندی نشست استانداران …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر روز (دوشنبه) در جلسه جمع‌بندی نشست استانداران اظهار داشت: اصل انتخابات برای ما افتخار بزرگی بشمار می آید، بنابراین باید تلاش کنیم تا امید، ‌شور و نشاط در مردم از بین نرود و انتخابات در فضای رقابتی سالم برگزار شود.

 
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص برگزاری انتخابات نیز گفت: در ملاقاتی که با ایشان داشتم رهبر معظم انقلاب فرمودند تلاش کنید همچون دوره های گذشته انتخابات در سلامت،‌ امنیت و با رعایت کامل قانون و البته با مشارکت بالای مردم برگزار شود.

 
وزیر کشور همچنین بر استمرار تامین امنیت در کشور تاکید و تصریح کرد: در شرایط کنونی،‌ امنیت کشورمان در منطقه مثال زدنی است و شرایط مطلوبی در کشور حاکم است.

 
وی با بیان اینکه تامین امنیت پیش نیاز اصلی هر جامعه ای محسوب می شود، گفت: همه استانداران باید با تدبیر، ‌حوصله و نیز رفتار و مناسبات صحیح؛ مسائل مربوط به تامین امنیت را حل و فصل کنند.

 
رئیس شورای امنیت کشور گفت: در مساله تامین امنیت با هیچ کس تعارف نداریم و هیچ کدام از گروه‌های سیاسی حق ندارند با رفتار و سخن بی خردانه‌ای خللی در امنیت کشور ایجاد کنند.

 
وزیر کشور افزود: دوران حساس انتخابات را پیش رو داریم بنابراین با هیچ بهانه‌ای، ایجاد خلل در تامین امنیت کشور از سوی افراد یا گروه‌های سیاسی، پذیرفته شدنی نیست و بطور قطع با خاطیان برخورد می‌شود.

 
رحمانی فضلی کشور در ادامه از همه استانداران خواست تا با رصد همه جانبه اوضاع کشور، همه ابعاد مشکلات مردم را همچون گذشته مد نظر داشته باشند.

 
وی همچنین از استانداران کشور خواست تا با آغاز فعالیت ستاد انتخابات در کشور همچون گذشته روابط جامع را با همه اقشار کشور و از جمله اعضای شورای تامین کشور،‌ ائمه جماعات ،‌نمایندگان مجلس‌ و مراجع قضایی برقرار کنند.

 
وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش توسعه اقتصادی را یکی از موفقیت‌های دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در بازدیدهایی که از استان‌های کشور دارم، شاهد روند رو به رشد اقتصادی، کاهش بیکاری و افزایش اشتغالزایی در همه استان‌ها بودم و این امر نشانگر آن است که دولت یازدهم در بخش اقتصاد موفق عمل کرده است.

 
رحمانی فضلی در ادامه تاکید کرد: همه مشکل مردم پول نیست بلکه مردم بیش از مسائل مرتبط با اعتبارات، خواهان حل و فصل مشکلات شان توسط دستگاه‌های اجرایی هستند.

 
رئیس شورای اجتماعی کشور همچنین با اشاره به توانایی اثربخشی رسانه هم افزود:‌ باید تلاش کنیم تا موضوعی ساده به چالشی عمیق و سیاسی در فضای رسانه‌ای و نیز فضای های مجازی بدل نشود که این امر می‌تواند آسیب‌های بزرگی را به کشور وارد سازد و البته لازم است از رسانه‌ها برای ایجاد فضای آرام در عرصه انتخابات بهره‌مند شویم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه امنیت کشورمان در منطقه مثال زدنی است و شرایط مطلوبی در کشور حاکم است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات