تامین امنیت فضای سایبر همانند فضای حقیقی یک ضرورت است

تامین امنیت فضای سایبر همانند فضای حقیقی یک ضرورت است
بازدید 675 زمان 2017/01/08 کد خبر 3659

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرهنگ علی آزادی اظهار کرد: مجرمان در عصر كنونی فضای ارتكاب جرم را …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، سرهنگ علی آزادی اظهار کرد: مجرمان در عصر كنونی فضای ارتكاب جرم را از فضای واقعی به فضای مجازی سوق داده‌اند و تمامی اهداف و اقدامات پلیس سایبری زنجان، فراهم ساختن بستر مناسب و ایجاد امنیت به منظور حضور راحت کاربران در فضای مجازی است.
 
این مقام مسئول با اشاره به اینكه اكثرپرونده‌های متشكله در پلیس سایبری ‌هتک حیثیت و نشر اکاذیب و برداشت غیر مجاز از حساب بانكی افراد است‌، گفت: مهمترین ماموریت‌های پلیس فتا در زنجان‌، ایجاد امنیت و كاهش مخاطرات برای فعالیت‌های علمی‌، اقتصادی‌، فرهنگی و… در فضای مجازی است.
 
وی ادامه‌داد: حفاظت و صیانت از هویت دینی و ملی‌، مراقبت و پایش از حوزه فناوری برای ممانعت از تعرض به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه‌، حفظ حریم خصوصی و آزدای‌های مشروع در فضای تبادل اطلاعات از دیگر ماموریت‌های این پلیس می‌باشد .
 
فرمانده انتظامی استان اظهار کرد: در بررسی علل وعوامل ارتكاب جرائم توسط مجرمان در فضای سایبر به عواملی از جمله مخفی ماندن صحنه جرم‌، پنهان ماندن هویت، قبیح نبودن جرم در فضای سایبر، بی‌انگیزگی بزه دیدگان در پیگیری جرم و افزایش كاربران می‌توان اشاره كرد.

سرهنگ آزادی گفت: کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا با اقتدار کامل حافظ امنیت فضای مجازی بوده و با کسانی که بخواهند به هر نوعی در این فضا موجبات سلب آسایش دیگران را فراهم کنند مقابله و در کمترین زمان ممکن آنها را شناسایی وتحویل دستگاه عدالت می‌دهند.
 
فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: امروزه شاهد افزایش روز به روز قربانیان فریب‌های اینترنتی در سطح جامعه هستیم و افراد بیشتری سرمایه‌های یا آبروی خود را از این طریق از دست می‌دهند.
 
وی ادامه داد:عدم آگاهی مردم در این زمینه باعث می‌شود در دام سارقان یا هتاکان اینترنتی قرار گیرند زیرا مجرمان حرفه‌ای خود را در دنیای وب مخفی می‌كنند و در یك لحظه شكار خود را صید می‌كنند.
 
فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: دقت و هوشیاری مهم‌ترین روش برای مهار و خنثی کردن طرح‌های کلاهبردارانه مجرمان سایبری است، لذا  از شهروندان انتظار داریم به هیچ وجه اطلاعات شخصی و مهم خود را به ویژه تصاویر و فایل‌های خصوصی خود و شماره حساب و کارت بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تامین امنیت فضای سایبر همانند فضای حقیقی یک ضرورت است

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات