مرکز پدافند غیرعامل حوزه سلامت یزد با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود

مرکز پدافند غیرعامل حوزه سلامت یزد با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود
بازدید 626 زمان 2017/01/09 کد خبر 3663

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، احمد دهقان با اشاره به ضرورت ارتقای خدمات پزشکی در حوزه‎های مختلف اظهار …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، احمد دهقان با اشاره به ضرورت ارتقای خدمات پزشکی در حوزه‎های مختلف اظهار داشت: آماده‌سازی نخستین مرکز پدافند غیرعامل در حوزه سلامت از جمله شاخص‌ترین اقدامات انجام شده در استان یزد است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان یزد با بیان این که مرکز پدافند غیرعامل حوزه سلامت استان در چند روز آینده با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یزد افتتاح می‌شود، گفت: افتتاح و راه‌اندازی سه مرکز خیریه پیش بیمارستانی زنده یاد جوکار، شهید ذولفقاری و سهیلی‌پور از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه فوریت‌های پزشکی استان یزد است.

دهقان افتتاح اورژانس هوایی در یزد را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه سلامت دانست و بیان کرد: تأمین و اصلاح زیرساخت‌های لازم برای پرواز و فرود بالگرد در پردیس دانشگاه علوم پزشکی یزد در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: ارتقای کیفیت مراکز فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵، ارتقای نرم‌افزارها و سیستم‌های ارتباطی از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار مرکز فوریت‌های پزشکی استان یزد است.

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی یزد  با تأکید بر همسان سازی سیستم ارتباطی اورژانس استان تصریح کرد: راه‌اندازی مرکز فرماندهی واحد ۱۱۵ با هدف این که تمام تماس شهرستان‌ها به یک مرکز وصل شود یکی از اقدامات موثر در راستای ارتقای خدمات مرکز اورژانس است.

وی با اشاره به گستردگی فعالیت‌های مرکز فوریت‌های پزشکی در سطح استان و کشور گفت: ماهانه بیش از پنج‌هزار مأموریت در سامانه تلفنی مرکز اورژانس یزد ثبت می‌شود.

دهقان ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه بیش از پیش خدمات پزشکی در سطح شهر و جاده‌ای استان یزد گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۶۰ درصد ناوگان مرکز فوریت‌های اورژانس یزد نوسازی شدند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه مرکز پدافند غیرعامل حوزه سلامت یزد با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات