تراز گاز کشور مثبت است/ برنامه ای برای توافق دوباره با ترکمنستان و زیاده خواهی های این کشور نداریم

تراز گاز کشور مثبت است/ برنامه ای برای توافق دوباره با ترکمنستان و زیاده خواهی های این کشور نداریم
بازدید 722 زمان 2017/01/11 کد خبر 3700

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل به گزارش پایداری سیدعلی ادیانی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه پاسخ ما به …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعامل به گزارش پایداری سیدعلی ادیانی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه پاسخ ما به زیاده خواهی ترکمنستان عدم توافق دوباره با این کشور خواهد بود،گفت:درحال حاضر با تقویت فشار گاز با دومحور داخل کشور نیاز استان مازندران مرتفع شده و دیگر احتیاجی به واردات از ترکمنستان نیست.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مدیریت صحیح و توزیع درست در کنار مصرف بهینه می تواند مشکل کمبود گاز در استان مازندران را برای همیشه برطرف کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با بیان اینکه برای حل همیشگی مشکل کمبود گاز تکمیل پروژه دامغان- نکا پایان وابستگی به گاز ترکمنستان است،تصریح کرد:درحال حاضر ۵۰ کیلومتر از این پروژه مانده و قبل از زمستان ۹۶ این پروژه تکمیل شده و برای همیشه قطع گاز مازندران از میان خواهد رفت.

وی ادامه داد:علت واردات گاز از ترکمنستان هزینه های بالای انتقال گاز از نقطه صفر جنوب کشور به نقطه صفر شمال کشور بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به بدعهدی و بهانه تراشی ترکمنستان برای دریافت پول بیشتر از ما در سال های ۸۶ و ۹۲، گفت:دیگر این کشور بهانه ای برای افزایش قیمت نداشته و ما نیز جایگزین داخلی برای اینکه مردم دچار مشکل نشوند داریم.

ادیانی گفت:ما باید از عزت ملی خود دفاع کرده  و اجازه ندهیم که کشور کوچکی مانند ترکمنستان بخواهد معاملاتی را برای ما ترسیم کند و بخشی از محاسبات انرژی ما را در اختیار بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به شرایط فعلی کشور از حیث تولید گاز، افزود:شرایط فعلی با شرایط سال های ۹۲ و ۸۶ متفاوت بوده،زیرا درآن مقطع تولید گاز ما با تراز منفی رو به رو بود؛یعنی مصرف ما بیش از تولید بود،اما اکنون عکس شده و تراز گازی کشور مثبت بوده و تولید ما بیش از مصرف است./

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه تراز گاز کشور مثبت است/ برنامه ای برای توافق دوباره با ترکمنستان و زیاده خواهی های این کشور نداریم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات