قطع گاز جایگاه‌های CNG شمال کشور

قطع گاز جایگاه‌های CNG شمال کشور
بازدید 593 زمان 2017/01/15 کد خبر 3757

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به دنبال ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دمای هوا از ساعات اولیه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، به دنبال ورود سامانه جدید بارشی و کاهش دمای هوا از ساعات اولیه صبح امروز، تدابیر جدیدی برای تأمین گاز استانهای شمالی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفت.
 
در ادامه برنامه های وزارت نفت به منظور تأمین مطلوب گاز بخش خانگی در استانهای شمالی کشور که پس از قطع صادرات گاز ترکمنستان به ایران در دستور کار قرار گرفته بود، از شب گذشته گاز جایگاههای CNG در شمال ایران قطع شد تا ارسال گاز طبیعی با حداکثر توان در بخش خانگی متمرکز شود.
 
«محمد اسماعیل ابراهیم زاده» مدیر عامل شرکت گاز مازندران در این خصوص گفت : بر اساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران ، با هدف پیشگیری از افت احتمالی فشار ، گاز جایگاههای CNG استان مازندران از دیشب (شنبه بیست و پنجم دی ماه) قطع شده است.
 
 این مقام مسئول با بیان اینکه پایداری گاز مشترکان خانگی اولویت اول شرکت ملی گاز ایران است افزود : با توجه به کاهش دمای هوا ، این اقدام پیشگیرانه صورت گرفته است .
 
وی ادامه داد : سرما در روزهای اخیر بیش از ۱۱ استان کشور را تحت تاثیر قرار داد و احتمال افزایش مصرف و افت فشار گاز وجود دارد.
 
ابراهیم زاده تعداد جایگاههای CNG مازندران را ۱۱۸ مرکز اعلام کرد و گفت : با قطع جریان گاز این جایگاهها ، روزانه بیش از یک میلیون متر مکعب گاز به مصرف خانگی اضافه می شود.
 
مدیر عامل شرکت گاز مازندران افزود : در حال حاضر کمبود گاز و افت فشار در هیچ یک از نقاط استان گزارش نشده است و فشار گاز مطلوب است.
 
ابراهیم زاده اظهار داشت : مصرف روزانه مشترکان گاز خانگی در مازندران ۲۲ تا ۲۶ میلیون متر مکعب است که با برودت هوا به ۳۰ میلیون متر مکعب هم می رسد.
 
طبق اعلام سازمان هواشناسی، یک سامانه بارشی از اوایل امروز با  بارش پراکنده برف در غرب کشور آغاز به کار کرده و بتدریج شدت و گستره آن افزایش می یابد و  بعداز ظهر امروز، مناطق غرب، ارتفاعات زاگرس، برخی مناطق شمال غرب و  دامنه های جنوبی البرز غربی بارش برف و در نواحی جنوب غرب کشور همراه با بارش  باران و برف خواهد شد.
 
در حال حاضر میزان مصرف گاز رد بخش خانگی و تجاری و صنایع کوچک و غیرعمده، حدود ۵۰۰ میلیون مترمکعب در روز است.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه قطع گاز جایگاه‌های CNG شمال کشور

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات