نماینده انگلیس در سازمان ملل: بر ادامه تحریم‌های موشکی ایران تأکید داریم/ این مسیر اطمینان سازی از سوی ایران نیست

نماینده انگلیس در سازمان ملل: بر ادامه تحریم‌های موشکی ایران تأکید داریم/ این مسیر اطمینان سازی از سوی ایران نیست
بازدید 594 زمان 2017/01/19 کد خبر 3849

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «مثیو ری‌کرافت» نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد روز گذشته (چهارشنبه) در سخنانی …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، «مثیو ری‌کرافت» نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد روز گذشته (چهارشنبه) در سخنانی ایران را متهم به ارسال سلاح به حزب‌الله و حکومت سوریه نمود و خواهان ادامه ساز و کار تحریم‌ها در زمینه انتقال فن‌آوری ساخت موشک‌های بالستیک ایران شد.

به گزارش «وبگاه دولت انگلیس» مثیو ری‌کرافت در بخشی از سخنان خود در سازمان ملل متحد با اشاره به اجرای برجام و بهبود روابط ایران و انگلیس در ابعاد تجاری  مدعی شد که ایران کمک‌های مالی و نظامی را به حزب الله و حکومت سوریه ارسال می‌کند.

ری‌کرافت در سخنان خود گفت که این اقدام‌ها نشان می‌دهد که ایران بغرنج کردن اوضاع تا رفع آن را انتخاب کرده است و این راه اطمینان سازی نیست.

وی در ادامه افزود، ضرورت دارد ایران گام‌های شفافی را برای تعامل در منطقه در سال جاری بر دارد. ما البته از آخرین گزارش آژانس بین‌المللی اتمی که بر اساس آن تایید کرده که ایران به طور گسترده‌ای در اجرای برجام همکاری کرده رضایت داشته و انتظار داریم این کشور همین مسیر را ادامه دهد.

دیپلمات انگلیس اظهار داشت، ایران باید برای رفع کامل تحریم‌های سازمان ملل، اتحادیه اروپا و آمریکا در جامعه بین‌الملل اعتماد سازی کند و نشان دهد رفتار مخربش در منطقه تغییر کرده است.

وی در خاتمه ضمن بیان اطمینان انگلیس نسبت به این‌که توافق اتمی با ایران موفقیت آمیز است ،گفت که ما نگرانی‌مان بابت برنامه موشک های بالستیک ایران باقی مانده و به تمامی اعضا تاکید می‌کنیم ادامه اجرای تحریم بر فن‌آوری ساخت موشک بالستیک را ادامه داده  و تخلفات مشکوک را گزارش دهند.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه نماینده انگلیس در سازمان ملل: بر ادامه تحریم‌های موشکی ایران تأکید داریم/ این مسیر اطمینان سازی از سوی ایران نیست

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات