آمانو: با برجام به اطلاعات و سایت‌های ایران دسترسی داریم

آمانو: با برجام به اطلاعات و سایت‌های ایران دسترسی داریم
بازدید 578 زمان 2017/01/27 کد خبر 4034

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، “یوکیا آمانو”، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک سخنرانی روز پنجشنبه …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی، “یوکیا آمانو”، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک سخنرانی روز پنجشنبه دستاوردهای این نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل در سال گذشته را بر شمرد.

آقای آمانو که در مراسمی به مناسبت آغاز به کار آژانس در سال نوی میلادی سخنرانی می‌کرد از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) به عنوان یکی از دستاوردهای آژانس در سال گذشته یاد کرد. 

آمانو گفت: «آژانس از ژانویه سال ۲۰۱۶  اجرای تعهدات هسته‌ای ایران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را راستی‌آزمایی کرده است.»

وی تصریح کرد: «توافق بر سر برجام، روندها درباره ایران را از تقابل به سمت همکاری تغییر داد.»

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه خاطرنشان کرد نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل از تجربیات خود در زمینه راستی‌آزمایی برای دوام توافق هسته‌ای ایران استفاده خواهد کرد. 

آمانو گفت: «ما کماکان از تخصص خود در زمینه راستی‌آزمایی برای کمک به بادوام کردن برجام استفاده خواهد کرد.»

مدیر کل آژانس در ادامه با برشمردن مزایای برجام از تمامی طرف‌ها خواست به تعهدات خود ذیل این توافق پایبند باشند.

«(برجام) با میسر کردن دسترسی بیشتر ما به اطلاعات و سایت‌ها تا کنون به تقویت چشمگیر راستی‌آزمایی هسته‌ای در ایران منجر شده است. تعهد تمامی طرف‌ها به این توافق، ضروری است.»

آمانو با ابراز نگرانی از برنامه هسته‌ای کره شمالی، آمادگی آژانس برای حل و فصل صلح‌آمیز مسائل پیرامون این برنامه را اعلام کرد.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه آمانو: با برجام به اطلاعات و سایت‌های ایران دسترسی داریم

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات