سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری مایکروسافت بر روی امنیت سایبری

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری مایکروسافت بر روی امنیت سایبری
بازدید 516 زمان 2017/01/28 کد خبر 4044

پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  نایب رئیس بخش امنیت مایکروسافت، طی سخنرانی خود در یکی از کنفرانس های …


پایگاه اطلاع رسانی مدیریت ریسک، بحران و پدافند غیرعاملبه گزارش پایداری ملی،  نایب رئیس بخش امنیت مایکروسافت، طی سخنرانی خود در یکی از کنفرانس های امنیتی جهان اعلام کرد که این روزها، بسیاری از کاربران در اقصی نقاط جهان از فضای ابری و یا همان کلاود برای ذخیره سازی و انتقال اطلاعات خود استفاده می کنند و از این رو، اتخاذ راهکارهایی برای بالا بردن امنیت این فضا، یکی از اولویت های این شرکت محسوب می شود. 

وی در ادامه به آمار و ارقامی در این خصوص اشاره و عنوان کرد که در حدود دو الی سه سال گذشته، در هر هفته شاهد ۲۰ هزار حمله سایبری از سوی هکرها بوده ایم که این رقم امروز به ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار مورد در هر هفته رسیده است. 

همانطور که می دانید شرکت مایکروسافت در طی سال های اخیر، بخش عمده ای از تلاش های خود را بر روی تکنولوژی جدید فضای ابری متمرکز کرده و هم اکنون بخش قابل توجهی از کاربران در سراسر دنیا، از سرویس های این شرکت استفاده می کنند. در حال حاضر، شرکت های دیگری نیز به این حوزه ورود کرده اند که از جمله مشهورترین آن ها می توان به آمازون اشاره کرد که تحت رهبری جف بزوس، سرمایه گذاری های کلانی را در این زمینه انجام داده است. 

مایکروسافت در گزارش سه ماهه سوم سال گذشته، اعلام کرد که میزان درآمدهای بخش کلاود این شرکت یعنی Azure افزایشی ۱۱۶ درصدی را نشان داد و از این رو، ارتقای امنیت این بخش در کانون توجه مدیران این شرکت قرار گرفته است. مایکروسافت، همچنین چندین شرکت امنیتی کوچک را نیز که در این حوزه فعالیت داشته اند، خریداری کرده و تکنولوژی های آن ها را با سرویس کلاود خود ادغام کرده است.

این مدیر مایکروسافت در ادامه افزود که در طی یکی دو سال آینده، می بایست از تکنولوژی ها و سیستم های احراز هویت جدیدی استفاده کنیم که دیگر استفاده از رمز عبور که از ضریب امنیتی کمتری برخوردار است، به تاریخ سپرده شود تا از این طریق، بتوانیم امنیت اطلاعات کاربران را ارتقا دهیم.

منبع : پایداری ملی


خبر های مشابه سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری مایکروسافت بر روی امنیت سایبری

خبر مشابه وجود ندارد

آخرین اخبار و مقالات